Наші партнери

Мозаїка в архітектурі та ландшафті

Садиба Зелений Дуб

Романівські вівці

 
 

| ДОМАШНЯЯ > | СТАТЬИ >|РОЛЬ СУБСТРАТУ В "ЗЕЛЕНОМУ БІЗНЕСІ"

 

Істотні фактори успішного вирощування контейнерних рослин

        Рослини тісно пов'язані з навколишнім середовищем. Для нормального росту й розвитку їм необхідні світло, тепло, вода, повітря, поживні речовини. Ю. Лібіхом (1803-1873) був сформульований  важливий закон  мінімуму стосовно   поживних речовин ґрунту, але він справедливий  стосовно   всіх інших факторів життя рослин. За цим законом продуктивність поля перебуває в прямій залежності від складової частини живлення  рослин, що міститься у ґрунті в самій мінімальній кількості.  

      Закон рівнозначності й незамінності факторів життя рослин також має досить істотне значення. Всі фактори життя рослин рівнозначні, і жоден  з них не може бути замінений іншим. Світло не можна замінити теплом, поживні речовини - повітрям, азот - фосфором і т.д. Тому погана розсада не може вирости в гарні рослини, і найкращий  догляд не компенсує проблеми, викликані поганим субстратом. З іншої сторони поганий субстрат потребує додаткових витрат для боротьби із хворобами й шкідниками, коректування режиму підживлення  й полива. Ці витрати можуть скласти 200-300 євро на кубічний метр субстрату. 

       Німецький експерт в області садівництва Folker Bohlen опублікував результати свої дослідження того, які фактори є вирішальними для успіху або невдачі контейнерного вирощування рослин (Essential factors for a successful cultivation of container plants, GRAMOFLOR,  press release).  Це дослідження показує, що всупереч широко поширеній думці, клімат і погода мають незначний вплив на кінцевий результат контейнерного виробництва рослин.  У той же час  ключовими факторами є якість молодих рослин і субстрату. Повинні бути використані тільки здорова й добре розвинена розсада, це сприяє оптимальному старту нової культури, і вона повинна бути посаджена в торф'яні субстрати, які виробляються відповідно до  професійних критеріїв якості. Для досягнення гарного росту  агрохімічні параметри субстрату (провідність, вміст макро- і мікроелементів, кислотність рН і буферна ємність)  необхідно ретельно погодити з потребами рослин . Має значення також походження й склад торфу. Кращим є торф, що складається із крупнолистих видів сфагнуму. Крім того, професійні субстрати є буфером, що згладжуєпомилки догляду.

      Важливими факторами є кваліфікація виробника, його гарні базові знання й досвід роботи з певним типом рослин й, не в останню чергу, кваліфікована підтримка  експертів.  Провідні виробники професійних субстратів надають своїм клієнтам не тільки відмінну продукцію, але й комплекс послуг, що включає  консультативну підтримку.

      Врахуйте, що частка витрат на субстрат становить усього 1-3% від всіх витрат виробництва рослин.  Тому не варто заощаджувати на субстраті на шкоду його якості.

 

 Витрати на субстрат не перевищують 3%, проте якісний субстрат - це 20% відсотків успіху

 

Від насіння до плодів з субстратами  ПП Кардаш   

       Наші субстрати  дозволяють вирощувати рослини від насіння до плодів: висів насіння в субстрат  ДЛЯ РОЗСАДИ, пікування в стадії одного-двох справжніх листків  в горщики і дорощування розсади в субстраті -УНІВЕРСАЛЬНИЙ , вирощування продуктивних рослин у великих  контейнерах у   ТОРФ'ЯНОМУ КОНТЕЙНЕРНОМУ  ҐРУНТІ


© 2007 ЧП Кардаш Андрей Юриевич  Дата изменения: 27.02.2016   Все права на материалы, опубликованные на сайте, защищены в соответствии с украинским и международным законодательством об авторском праве. При любом использовании материалов сайта ссылка на    www. kardash.com.ua   обязательна.