Верховий і низинний торф

Субстрат Кардаш

Ми поставляємо невеликі партії верхового та низинного торфу , добутого в Україні та країнах Прибалтики в пакуванні 80 літрів та в кипах по 3,5-6,0 кубічних метрів для самостійного виготовлення субстратів.

Агрофізичні та агрохімічні властивості торфу роблять його ідеальною основою для більшості безґрунтових сумішей на яких отримують найкращі результати при вирощуванні рослин. Багаторічний досвід успішних виробників показує, що якість рослин, вирощених на торф'яних субстратах, значно вища ніж на інших ґрунтах. Тому торф вважається найбільш надійною основою для субстратів. Протягом багатьох десятиліть технологія вирощування на торф'яних субстратах була розвинена як деякий стандарт.

Ґрунтознавці поділяють торф на три основні типи - верховий, перехідний і низинний. В природі існують також особливі специфічні види торфу, які містять багато кальцію, заліза, фосфору - вапняковий, охристий, вівіанітовий. Ці види торфу не рекомендуються для контейнерних сумішей. Кожен вид торфу характеризується умовами утворення, певним ботанічним складом, ступенем розкладання, способом видобутку.

Низинний торф має чорний або темно-коричневий колір, високу ступінь розкладу, слабокислу але частіше нейтральну чи навіть слабо лужну реакцію ( pH(H2O) 5,5 до -7,2 ). Більшість торфовищ в Україні відносяться до низинного типу. Цей тип торфу містить відносно велику кількість мінеральних речовин. Торфовища низинного типу зволожуються ґрунтовими і паводковими водами, які містять багато кальцію. Для контейнерних сумішей низинний (ще називають його “чорний” торф) застосовується як добавка до верхового торфу.

Верховий торф має світло-коричневе забарвлення, невелику степінь розкладу, дуже кислу реакцію (pH 3,0 - 4,5) і практично не містить мінеральних поживних речовин. Верхові болота зволожуються в основному за рахунок атмосферних опадів з низьким вмістом розчинних мінеральних солей. Основні рослини-торфоутворювачі верхового торфу - сфагнові мохи, верески , пухівка. Сфагновий верховий торф володіє унікальними властивостями, що роблять його незамінним для контейнерних сумішей.

Якість торфу залежить також від способу видобутку і часу та умов зберігання, умов і способу транспортування. Все це впливає на агротехнічні властивості торфу і визначає область його застосування. При виборі торфу слід звернути увагу на наступне:
ФІТОСАНІТАРНИЙ СТАН: свіжовидобутий торф стерильний, в ньому відсутня патогенна мікрофлора, шкідники, карантинні об'єкти, його немає потреби стерилізувати.
ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН: в районі видобутку торфу немає сільгоспугідь і промислових об'єктів, на осушених торфовищах ніколи не вирощувалися сільськогосподарські культури, в торфі відсутні промислові забруднення, радіонукліди, важкі метали, пестициди і гербіциди
СПОСІБ ЗБЕРІГАННЯ: пресований в кипах і мішках
СПОСІБ ТРАНСПОРТУВАННЯ: в кипах і мішках автотранспортом.

У нас ви можете придбати верховий і низинний торф . Якщо потрібно невелика кількість торфу скористайтеся послугами нашого інтернет - магазину.


Торф верховий фрезерний
Високоякісний верховий торф моховий групи (переважно сфагнум - фускум) використовується для самостійного приготування торф’яних субстратів , компостів, поліпшення структури і підкислення ґрунту, покращення структури важких глинистих ґрунтів, зв'язування і утримання вологи в піщаних ґрунтах, підвищення змісту органічної частини ґрунтів, вирощування декоративних та плодово- ягідних рослин кислого ґрунту, мульчування , пом'якшення та підкислення поливної води, в якості хорошої підстилки для тварин і птахів, зберігання овочів, фруктів і цибулин квіткових культур. Торф добувається в Україні на Прикарпатті та в північних районах Рівненської області.
Ботанічний склад: сфагнові і гіпнові мохи, пухівка, багно, верес, журавлина, сосна.
Поставляється в мішках по 80 л та в кипах по 3,5 куб.м
Фізико - хімічні властивості:;
кислотність рН (Н2О) 3,5-4,5;
провідність провідність (1:2,5) 0,25-0,35 мСім/см;
фракція 0-10 мм, 0-20 мм;
вологоєкість, не менше 800%;
органічна речовина, не менше 90%;
зольність, не більше 10%;
ступінь розкладу 20-30% (Н3-Н4);
насипна вага 200-350 г/л.

Торф верховий блочний
Високоякісний верховий моховий кислий торф як дрібної, так і грубої фракції для виготовлення професійних субстратів. Торф добувається шляхом нарізки блоків, сушки, їх розмелювання і наступного розсіву на фракції. Торф має непорушену природну структуру. Дуже добре підходить для спеціальних культур і верескових рослин. Призначений для самостійного приготування субстратів для касетних малооб'ємних технологій, контейнерних рослин в горщиках, салатних ліній, мульчування і укриття від морозів коренів плодових дерев і квітів, відмінна знезаражуюча підстилка для тварин і птахів, як матеріал для зберігання овочів, фруктів і цибулин квіткових культур. Застосовується в акваріумісти ці для підготовки акваріумної води і розведення деяких видів риб, розкислений торф - для зберігання і розмноження медичної п'явки. Торф добувається в країнах Прибалтики.
Ботанічний склад: сфагнові мохи, пухівка, багно, верес.
Поставляється в мішках по 80 л та в кипах по 4,0-6,0 куб.м
Фізико - хімічні властивості:;
кислотність рН (Н2О) 3,5-4,0;
провідність провідність (1:2,5) 0,15-0,25 мСім/см;
фракція 0-10 мм, 0-20, 0-40 мм;
вологоєкість, не менше 900%;
органічна речовина, не менше 95%;
зольність, не більше 5%;
ступінь розкладу 20-30% (Н3-Н4);
насипна вага 150-250 г/л.

Торф низинний
Високоякісний фрезерний низинний торф використовується для самостійного приготування компостів, покривної землі для вирощування печериць, поліпшення структури піщаних і важких глинистих ґрунтів, як добавка для торфоґрунтових сумішей на основі верхового торфу , зв'язування і утримання вологи в піщаних грунтах, підвищення змісту органічної частини ґрунтів, облаштування газонів, виготовлення гуматів гумінових тобрив. Екзотичне застосування - розведення і транспортування медичної п'явки. Торф добувається в Україні в Рівненській області.
Ботанічний склад: трави, осоки, очерет, береза, гіпнові мохи.
Поставляється в мішках по 80 л .
Фізико - хімічні властивості:;
кислотність рН (Н2О) 5,5-6,8;
провідність провідність (1:2,5) 0,45-0,65 мСім/см;
фракція 0-20 мм;
вологоєкість, не менше 600%;
органічна речовина, не менше 80%;
зольність, не більше 20%;
ступінь розкладу 35-50% (Н4- Н6);
насипна вага 400-500 г/л.

Примітка:
1. Всі вказані типи торфу відповідають вимогам РСТ УССР 1959-85 "Торф для виготовлення компостів. Технічні умови"
2. Кількість торфу визначається в одиницях об'єму (літри, кубічні метри) згідно ТУ У 24.1-2616211912-001-2003 Детальніше >>>.
3. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ: Торф не містить токсичних та небезпечних для здоров’я речовин. При роботі дотримуйтесь загальних правил особистої гігієни.
4. ЗБЕРІГАННЯ: Торф зберігається в сухих приміщеннях в закритих упаковках окремо від харчових продуктів, пестицидів та отрутохімікатів, в місцях, недоступних для дітей. Термін зберігання в поліпропіленових мішках – 3 місяці. Термін агротехнічної придатності не обмежений. Якщо торф сухий , перед використанням його необхідно змочити.

Чому ж саме торф і який торф?
Як основний компонент субстрату кращим є верховий моховий торф, який має неперевершений комплекс природних властивостей, завдяки яким за останні 50 років він став основою індустріального квітництва. Основні переваги верхового торфу полягають у наступному:
- це природний органічний матеріал з унікальною мікроструктурою, яка зберігає велику кількість води і повітря, що сприяє здоровому розвитку кореневої системи рослин;
- низький вміст доступного азоту і водорозчинних солей;
- дозволяє легко регулювати величину кислотності і вміст поживних елементів доповненням вапнякових матеріалів і добрив до будь-якого, що задовольняє вимогам рослин рівня;
- має бактерицидні властивості, містить природні гумінові кислоти та інші біологічно активні речовини, які мають стимулюючу дію на розвиток рослин і корисної мікрофлори;
- легкий, чистий і простий в застосуванні, не містить насіння польових бур'янів, техногенних забруднень, в ньому відсутня патогенна мікрофлора, хвороботворні мікроорганізми;
- біологічно стійкий, що забезпечує тривале зберігання і використання;
- має більш стабільну і однорідну якість, ніж його замінники, низький вміст золи і водорозчинних солей, що позитивно позначається на розвитку різних видів рослин, так само як і на умовах їх вирощування;
- легко обробляється, сортується, змішується;
- використовуючи інші компоненти, наприклад глину, пісок, компостовану кору, лушпиння рису, деревне і кокосове волокно, властивості сирого торфу можуть бути далі поліпшені і пристосовані оптимальним чином до потреб конкретних рослин і технології їх культивування;
- екологічно чистий і безпечний для людини, немає проблем з утилізацією;
- дешевший, ніж його замінники, видобувається індустріальними методами без шкоди навколишньому середовищу, завжди є в наявності в достатній кількості;
- є відновлюваною сировиною, оскільки після рекультивації торфовища процес утворення торфу триває зі швидкістю 0,5 - 1,0 мм в рік.

Продукт безпечний для довкілля

Якщо у вас є запитання, або потрібна конкретна консультація щодо будь-якого нашого продукту, будь ласка, зв'яжіться з нашими фахівцями за телефоном або використовуйте нашу сторінку Контакт

ПП Кардаш


Знайомтеся! Високопродуктивне промислове підприємство, надійний партнер, досвідчені фахівці

Про нас
Продукти
Гуртові ціни
Умови користування сайтом
FAQ
Форум
Магазин субстратів
Відмова від відповідальності
Мапа сайту

Блог


Науково популярні пізнавальні статті про торф та торф'яні субстрати
Статті

Наші публікації в науковій та періодичній пресі
Наші публікації

Новини нашої фірми
Новини

Торф, субстрати, рослинництво та садівництво
Цікаві сайти

Наші партнери


Нас цікавить також вівчарство, зелений туризм, народна медицина, мозаїка. Можливо і Ви знайдете корисну інформацію для себе на наших сайтах:

Романівські вівці на фермі Зелений Дуб
Романівські вівці

Зелений туризм, проживання на овечій фермі Зелений Дуб
Гостинна садиба Зелений Дуб

Народна медицина, трав'яні чаї
Трави Кременецьких гір

Сакральна і побутова мозаїка із смальти
Майстерня мозаїки Іван Кардаш

Будемо на зв'язку


 • Телефони:
  Директор:
  +38(050) 5606315
  +38(093) 4899003
  +38(067) 2846199
  Збут:
  +38(095) 9201412, +38(068) 0374036,
  +38(093) 8184903
 • Email:
  info@kardash.com.ua
 • Адреса виробництва:
  вул. Стефановича, 1а
  м. Здолбунів, Рівненська обл.
  Україна
 •           Контакт
            Мапа Google