Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Dok

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Dok » Вів жовтня 29, 2019 10:21 pm

Зберігання та пакування верхового торфу.
Перш ніж упаковувати верховий торф його збирають механічними або вакуумними комбайнами, а потім складають на край торфового болота, де шкідники сільгоспкультур або бур’яни не мають до нього доступу. У разі необхідності його відразу відвозять безпосередньо на завод, де відсівають та використовують для виготовлення субстратів. Після того, як торф буде запечатаний в поліетиленовий пакет, шкідники не можуть проникнути в упаковку, якщо вона не пробита або пошкоджена під час зберігання.

Наявність корисних грибів та бактерій.
Окрім того, що існує мало хвороботворних мікроорганізмів чи насіння бур’янів, які могли б потрапити у торф на болоті або в процесі переробки, зберігання та транспортування в ньому є присутні корисні мікроорганізми, які конкурують із патогенними організмами, контролюючи їх популяцію. Стерилізація торфу знищить ці корисні мікроорганізми. Деякі з цих корисних мікроорганізмів є анаеробними, це означає, що вони живуть за відсутності кисню і можуть утворювати побічні продукти з неприємним запахом. Проте ці побічні продукти, що викликають запах, не завдають шкоди рослинам та людям і будуть швидко розсіюватися після відкриття мішків або тюків та провітрюванні.

Nina.dok

Повідомлення Nina.dok » Сер листопада 06, 2019 1:50 am

Живий ґрунт

Чи знаєте ви що в одній чайній ложечці живого здорового ґрунту живуть від 100 мільйонів до 1 мільярда бактерій, від 1 мільйона до 40 мільйонів грибкових гіф та 1000-100 000 найпростіших? Ці мікроскопічні організми надають рослині різноманітні переваги. Бактерії та грибки працюють разом, розкладаючи органічний і неорганічний матеріал і роблячи необхідні для рослини доступні поживні речовини. Це постійний процес, який дозволяє вирощувати здорові рослини часто навіть не потребуючи добрив, пестицидів та інших хімікатів. Ви бачили як успішно ростуть рослини в лісі у цих багатих мікробним середовищем умовах.

Dgo

Повідомлення Dgo » Сер листопада 06, 2019 10:37 pm

Через низький рівень кислотності рН і низький рівень кисню, які є природними для верхового болота, патогенні та карантинні мікроорганізми і шкідливі рослини відсутні в верховому торфі. Вони ніколи не траплялися в аналізах, проведених в незалежних лабораторіях. Не потрібно стерилізувати торф! Нагрівання вбиває корисну триходерму , а з іншого боку, в стерилізованих субстратах можуть масово рости шкідливі гриби та бактерії, оскільки не буде мікроорганізмів, таких як триходерма, які б боролися з ними.

ДімаМетел

Повідомлення ДімаМетел » Сер листопада 06, 2019 11:27 pm

Хоча я погоджуюся з усім, що ви говорите, я вважаю (і виправте мене, якщо я помиляюся), стерилізація ґрунту та або компосту (в духовці чи мікрохвильовці) перед тим, як використовувати його в приміщенні, проводиться з метою знищення шкідників з вулиці в кімнату де немає природних конкурентів.

ДімаМетел

Повідомлення ДімаМетел » Сер листопада 06, 2019 11:35 pm

Стерилізація садового ґрунту, безумовно, має певну доцільність. Якщо під шкідником ви маєте на увазі нематод і комах, то стерилізація подбає про них. З посилань на форумі видно, що знищення збудників хвороб трохи складніше, але і це можна зробити.
Окрім нематод, червяків і комах чи настільки важливо вбивати інші форми життя в ґрунті? Багато людей, включаючи мене, ніколи не дезінфікують свої горщики, які повторно використовуються для розсади. В мене це ніколи не створювало проблем.

Я завжди замислювався про "стерильний ґрунт" ... дякую за обговорення цього ... я особисто сумніваюся, що в когось з садівників коли-небудь був стерильний ґрунт.

Andrij
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення Andrij » П'ят листопада 08, 2019 12:09 am

Спори, з яких виростає цвіль, або мікроскопічні грибки, є недооціненим партнером у саду, городу та вашого горщика з квітами. Вони присутні у всіх поширених ґрунтах і органічних садівничих сумішах - від торф'яного моху, торфу, кокосу до кори. Однак ви їх не бачите, поки спори не утворюють плодоносні тіла (як цвіль) - лише тоді, коли будуть виконані певні умови. Можливо деякі виробники засобів вирощування обробляють (стерилізують) свої продукти, щоб зупинити цей ріст і поліпшити естетику своєї продукції та збільшити ціну. Ми, ПП Кардаш, ніколи не стерилізуємо свої субстрати і намагаємося зберегти природну популяцію ґрунтових мікроорганізмів як в процесі виробництва, так і в процесі зберігання наших субстратів. Наш продукт це живий ґрунт, який забезпечує стабільний ріст рослин.

Оля Храенко

Повідомлення Оля Храенко » Пон листопада 18, 2019 10:30 pm

Я цілком погоджуюся з тим, що життєдіяльність мікробів важлива для хорошого ґрунту. Багато років використовую для розсади хороший субстрат ДЛЯ РОЗСАДИ відразу з мішка без будь якої додаткової стерилізації і у мене дуже рідко виникали проблеми. Цвіль, зелені водорості, повільний ріст розсади були повязані з неправильним доглядом.

Я не зустрічала в магазині субстрат з позначкою СТЕРИЛЬНИЙ. В квітковому кіоску продавали ґрунт в завязаних торбинах і продавець запевняв що це стерильний ґрунт. звідки взяли і як стерилізували не пояснила. Це мабудь продавали землю з теплиці. Таку землю ніколи не купую. Років десять тому позарилася на низьку ціну . Довго не могла позбутися якихось мушок і червячків.

Тепер велика конкуренція серед торгових марок ґрунтів. Чи може напис на мішку "стерилізований ґрунт" - це просто зручний маркетинговий хід, щоб створити трюк із доданою вартістю і продати за вищою ціною.
Просто цікаво?

Люди приділяють велику цінність чистоті - отже, "стерильний" ґрунт продається краще. Люди, які використовують мішок грунту для розсади, також стурбовані можливою хворобою рослин - маркування "стерильний ґрунт" може бути і для цього сектору.

Стерильний ґрунт це маркетинг.

Відповісти