Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Універсальні та спеціалізовані субстрати , основні фактори при виборі субстрату, помилки і наслідки неправильного використання субстратів, критерії якості субстрату, субстрат і економіка квітникарства та декоративного садівництва
Відповісти
Kateryna
Повідомлень: 16
З нами з: Вів березня 12, 2019 1:44 pm
Звідки: Тернопіль

Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Kateryna » Вів березня 12, 2019 2:11 pm

Подарували мені колеги на роботі на 8 Березня гарну рожеву квітучу азалію. З вазонами не дуже дружу. Не знаю чому але вона почала скидати квіти. Кажуть що слід слід її пересаджувати після першого цвітіння і це найкраще робити весною.
Отож пішла в магазин по ґрунт. Огрядна тітонька в магазині сказала що землі для азалії в неї немає і взагалі не буває, але ось є пакет землі "Універсальна грунтосуміш" . Беріть і не заморочуйте собі голову , вона універсальна, для всіх вазонів годиться і головне не дорого.
Взяла мішечок. Вдома сумніви мене взяли бо магазинна земля виявилася зовсім не така яка була в горщику.
Дівчата, хто садив азалію в універсальну грунтосуміш???

Lubcia
Повідомлень: 14
З нами з: Чет березня 14, 2019 11:27 am
Звідки: Житомир

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Lubcia » Чет березня 14, 2019 11:35 am

Kateryna, перш ніж іти в магазин раджу піти в інтернет. На запит"грунт для азалій" або "пересадка азалій" знайдеш сотні правильних і не дуже правильних порад.
Але точно така земля як УНІВЕРСАЛЬНА та щей грунтосуміш (особливо якщо там дійсно є звичайна земля) для азалії не підходить. Та не переживай, в куплену землю посадиш якісь вуличні квіти в великому горшку.

Lubcia
Повідомлень: 14
З нами з: Чет березня 14, 2019 11:27 am
Звідки: Житомир

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Lubcia » Чет березня 14, 2019 12:05 pm

Взагалі з порадою "Купіть універсальний грунт" , бо годиться для всіх рослин, я також раніше часто зустрічалася. Останніми роками продавці стали більш грамотними. І появилися в магазинах субстрати для різних видів рослин.
Ось не можу лише зрозуміти чим відрізняється грунт "Для квітучих" від грунта "Для зелених" :o Азалія з квітами то квітуча, а коли відцвіла то вона вже зелена. І що робити? :lol:

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Lila » П'ят березня 15, 2019 2:19 pm

Цінаші кімнатні азалії походять з Японії. Вони в природі ростуть там де є мох сфагнум. Тому для азалій треба шукати кислий субстрат (кислотність рН 4-4,5 читай на мішку) з так званого верхового торфу.

Angelina
Повідомлень: 8
З нами з: Вів березня 19, 2019 12:43 am
Звідки: м . Орел

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Angelina » Вів березня 19, 2019 12:55 am

Читала що можна садити в хвойну землю

Romashka
Повідомлень: 3
З нами з: Пон квітня 01, 2019 11:27 pm
Звідки: м. Дубно

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Romashka » Пон квітня 01, 2019 11:40 pm

А хто знає агрохімію і може пояснити чому , наприклад, азалії люблять кислий грунт. Я знаю, що кислий грунт на городі це погано. В мене на дачі глина і я даю вапно щоб зменшити кислотність.

MiraSlava
Повідомлень: 11
З нами з: Пон квітня 01, 2019 9:20 pm
Звідки: Богородчани, Івано-Франківська обл.

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення MiraSlava » Нед квітня 07, 2019 11:58 pm

Romashka писав:
Пон квітня 01, 2019 11:40 pm
А хто знає агрохімію і може пояснити чому , наприклад, азалії люблять кислий грунт. Я знаю, що кислий грунт на городі це погано. В мене на дачі глина і я даю вапно щоб зменшити кислотність.
Це щось повязане з поживними речовинами в грунті і грибами.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Lila » Пон квітня 08, 2019 12:31 am

Я так думаю , що УНІВЕРСАЛЬНИЙ, ДЛЯ ЗЕЛЕНИХ чи КВІТУЧИХ це маркетинговий прийом продавців грунтів.

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 71
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Що означає назва "УНІВЕРСАЛЬНИЙ " на мішку з субстратом

Повідомлення Andrij » Вів лютого 04, 2020 1:27 am

Наш популярний субстрат (ґрунт) торф'яний "УНІВЕРСАЛЬНИЙ" призначений для промислового й аматорського вирощування більшості кімнатних, балконних, овочевих рослин, які вимагають середнього вмісту поживних елементів і близької до нейтральної кислотності ґрунту в горщиках, контейнерах, мішках в кімнатних умовах, в теплиці та на подвір'ї.

Субстрат «Універсальний» виготовляється на основі високоякісного верхового торфу, разкисленного крейдою з мінеральними добавками (перліт, вермикуліт, цеоліт, кварцовий пісок), які забезпечують високу іонообмінну ємність і буферність. Субстрат має середню структуру ( 0-20 мм ). Висока вологоємність і одночасно достатня повітроємкість, оптимально підібраний до вимог кімнатних рослин вміст макро- і мікроелементів забезпечує гарний розвиток рослин. Структура добре зберігається при поливі.

Тобто субстрат УНІВЕРСАЛЬНИЙ можна використати для вирощування переважної більшості рослин, які ростуть в грунті з нейтральною кислотністю в горщиках 1- 10(20) літрів . Для рослин з особливими вимогами щодо кислотності, поживності волого- та повітроємності грунту слід використовувати спеціальні субстрати. Наприклад, якщо ви хочете згубити свою орхідею , то посадіть її в УНІВЕРСАЛЬНИЙ грунт. Для таких рослин є субстрат на основі соснової кори ДЛЯ ОРХІДЕЙ. Те ж саме , наприклад, для азалій, які потребують кислого малопоживного та пухкого грунту.

В продажі можна зустріти грунти ДЛЯ КВІТУЧИХ та ДЛЯ ЗЕЛЕНИХ рослин. ТО це чисто маркетинговий трюк.

Відповісти