Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Емма
Повідомлень: 18
З нами з: П'ят березня 29, 2019 12:06 am
Звідки: Дніпро

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Емма » Суб листопада 23, 2019 11:42 pm

Сигарета горить з температурою від 600°C коли тліє і до 900°C при затяжці. Я дуже сумніваюся, що будь-який вірус може вижити і потрапити з попелу сигарети на рослини. Я читала що вірус тютюнової мозаїки витримує температуру 50°C, але не більше. Жар сигарети набагато гарячіший. Дим виходить від гарячого кінця сигарети. Я майже впевнена, що дихання курця точно не містить цього вірусу. Попіл не містить цей вірус. Скажімо хороші сигарети Marlboro роблять з якісного тютюну не зараженого вірусом.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Dgo » Нед листопада 24, 2019 12:09 am

Emma, читайте уважно те, що я писав. Це не попіл, що скидається в ґрунт рослин, а недопалки, залишки тютюну, дим, залишки на руках та дихання людей, що скидають попіл у горщик! Хоча курці "тоже люди", але я б ніколи не пускав курця в свою теплицю з розсадою, бо я знаю що вірус тютюнової мозаїки робить з рослинами! Це не має нічого спільного з температурою та життєздатністю вірусу, а також із попелом з цигарок.

Курці повинні мити руки перед тим, як зайти в теплицю або обробляти рослини. Це не зола є проблемою, це ще не спалений тютюн і залишки сигарет. Тримайте своїх друзів-курців подалі від рослин!

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Dgo » Нед листопада 24, 2019 12:33 am

Тютюн може переносити вірус тютюнової мозаїки. Різні рослини родини пасльонових можуть заразитися вірусом (наприклад, помідори, перець, тютюн тощо) і декоративні рослини та квіти, тож не годиться класти цигарковий попіл і недопалки на будь-який ґрунт разом з цими рослинами. Однак якщо рослини не чутливі до вірусу, я не бачу великої шкоди в тому, щоб дати їм трішки золи. Якщо ваш друг сміливо скидає попіл просто на кімнатні рослини, то нехай скидає.
Тютюнова зола, ймовірно, містить пристойну кількість кальцію та інших мінералів, але я точно не знаю точного складу поживних речовин. Я впевнений, що віруси переносять лише заражені тютюнові рослини. Згоден що не всі сигарети можуть бути носіями вірусу. У будь-якому випадку я б тримав курця подалі від помідорів, перцю та інших рослин.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Dgo » Нед листопада 24, 2019 1:01 am

Тютюн для сигарет обробляють калійною селітрою. Це покращує горіння. Тому попіл з сигарет має більше калію. Крім того там є багато мікроелементів, зокрема літію. Не знаю наскільки це корисно рослинам.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Dgo » Нед листопада 24, 2019 1:16 am

Сигарети шкідливі і надто дорогі в наші дні, тому якщо ви хочете використовувати оригінальне добриво для своїх рослин, то використовуйте кавову гущу.
Спробуйте кинути курити і пийте більше кави. Принаймні, це для вас буде здоровішим. :) :)

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Nina.dok » Нед листопада 24, 2019 11:58 pm

Добування попелу з цигарок це не самий здоровий, ефективний і дешевий спосіб удобрення рослин. Котли виробляють попелу значно більше тому часто в котельні виникає питання - куди його діти?

Раніше багато деревини спалювали щоб отримати попіл для хімічного виробництва. Його використовували в основному для отримання калію для добрив, пороху та лугу для хімічної промисловості. Тепер інші технології виробництва калію стали більш економічними, тому цінність деревного попелу як сировини знизилася.

В наш час попіл вважається скоріше неприємним відходом, а не ресурсом, оскільки мало галузей промисловості використовують його корисні властивості. В Україні невідомо, а в США щороку виробляється приблизно 3 мільйони тонн деревного попелу щорічно і з них для внесення в грунт використовується менше 10 відсотків. Інші 90 відсотків іде на сміттєзвалища. Застосування попелу для землі - одне з найкращих, тому що поживні речовини, узяті з землі рослинами, вносяться назад у землю. Хоча тут не все так просто, особливо якщо мова йде про торфяні субстрати.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Nina.dok » Пон листопада 25, 2019 12:30 am

Що таке деревна зола (попіл)?

Деревний попіл - це неорганічний та органічний залишок, що залишається після згоряння деревини або кори. Фізичні та хімічні властивості попелу значно відрізняються залежно від багатьох факторів. Листяні породи зазвичай дають більше попелу, ніж хвойні, а кора і листя зазвичай дають більше попелу, ніж деревина. В середньому при спалюванні деревини утворюється 5 - 10 відсотків попелу. Коли попіл виробляється в промислових котельних, температура горіння, чистота дров'яного палива, місце збору можуть мати глибокий вплив на природу зольного матеріалу. Тому склад попелу може змінюватись залежно від географічного положення та промислових процесів.

Кальцій є найпоширенішим елементом деревного попелу та надає йому властивості подібні до вапна. Попіл також є хорошим джерелом калію, фосфору та магнію. У перерахунку на комерційні добрива в середньому попіл можна оцінити як лужне добриво близько 0-1-3 (NPK). На додаток до цих макро-поживних речовин деревний попіл є хорошим джерелом багатьох мікроелементів, необхідних для хорошого росту рослин. Деревний попіл містить мало елементів, що створюють екологічні проблеми. Концентрація важких металів зазвичай низька.

Порівняйте середній склад деревного попелу (перша колонка) та меленого вапняку (друга колонка), який використовується для вапнування польових грунтів і розкислення торфу при виготовленні субстратів :
Елемент Деревна зола Вапняк
Макроелементи-----(концентрація елементів в %)
Кальцій---- 15 (2,5-33)---- 31
Калій------ 2,6 (0,1-13)---- 0,13
Алюміній---- 1,6 (0,5-3,2)---- 0,25
Магній---- 1,0 (0,1-2,5)---- 5.1
Залізо---- 0,84 (0,2-2,1)---- 0,29
Фосфор---- 0,53 (0,1-1,4)---- 0,06
Марганець---- 0,41 (0-1,3)---- 0,05
Натрій---- 0,19 (0-0,54)---- 0,07
Азот---- 0,15 (0,02-0,77)---- 0,01

Мікроелементи - - - - - концентрація в мг / кг - - - - -
Миш’як---- 6 (3-10) -
Бор-------- 123 (14-290)---- -
Кадмій---- 3 (0,2-26)---- 0,7
Хром------ 57 (7-386) ---- 6,0
Мідь------ 70 (37-207)---- 10
Вести----- 65 (16-137)---- 55
Ртуть----- 1,9 (0-5)---- -
Молібден---- 19 (0-123) ---- -
Нікель---- 20 (0-63)---- 20
Селен---- 0,9 (0-11)---- -
Цинк----- 233 (35-1250)---- 113

Інші хімічні властивості
CaCO 3 (%)---- 43 (22-92)---- 100
рН--------- 10,4 (9-13,5)---- 9.9
Загальна кількість твердих речовин (%)---- 75 (31-100)---- 100

Польові та парникові дослідження підтверджують безпеку та практичність переробки деревної золи на сільськогосподарських угіддях. Деревна зола має вапнувальну дію від 8 до 90 відсотків від загальної сили нейтралізації вапна, і може збільшити урожай рослин до 45 відсотків порівняно з традиційними вапняками. Основними обмеженнями в застосуванні деревного попелу на землю є транспортні витрати, низький вміст поживних елементів добрив, непостійний склад та проблеми з їх внесення на великих площах.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Nina.dok » Пон листопада 25, 2019 12:38 am

Багато досліджень порівнюють ріст рослин з використанням традиційного вапняку та деревного попелу. Більшість робить висновок, що попіл дає кращий результат на зростання, ніж вапняк. Хоча бувають випадки згубного впливу при надзвичайно високих дозах застосування, це пояснюється різким підвищенням рН ґрунту понад оптимального рівня для рослин. Поки pH ґрунту підтримується на належному рівні, продуктивність буде підвищена за рахунок використання деревного попелу поправки до ґрунту.

Що стосується використання попелу для виробництва торфяних субстратів, то такі промислові виробники мені невідомі.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Nina.dok » Пон листопада 25, 2019 12:48 am

Працючи з попелом , особливо свіжим дбайте про своє здоровя. Уникайте вдихання пилу і контакту зі шкірою. Надягайте маски під час внесення попелу в грунт в вітряну погоду. Попіл - це лужна речовина з рН від 9 до 13 і може подразнювати шкіру та легені. Під час внесення та транспортування покрийте шкіру. Після роботи відкриті місця ретельно промийте водою. Пам’ятайте, що свіжий попіл все ще може зберігати гаряче вугілля, що є небезпекою для здоров’я та може бути причиною пожежі.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Nina.dok » Пон листопада 25, 2019 1:09 am

Що потрібно знати про використання попелу як добрива?

НЕ захоплюйтеся! Обмежте кількість внесення деревного попелу до рівня, який підтримує pH ґрунту в оптимальному діапазоні для рослин. Здатність вапнування деревного попелу оцінюють за допомогою лабораторно-вимірюваного параметра, що називається вапняним еквівалентом. Вапняковий еквівалент показує наскільки добре деревний попіл підніме кислотність pH ґрунту порівняно з вапном (карбонатом кальцію).

Для довідки: В якості розкислюючого матеріалу можна вносити різні матеріали, що мають різну розкислюючу здатність у порівнянні з розкислюючою здатністю CaCO3:
- чистий карбонат кальцію CaCO3 (еквівалент 100%)
- мелене вапнякове борошно CaCO3 (еквівалент 85-100%)
- мелене доломітне борошно CaCO3 + MgCO3 (еквівалент 109%)
- негашене вапно СаО (еквівалент 179%)
- гашене вапно Са(ОН)2 (еквівалент 135%)
- дефекат CaCO3 + органічні та неорганічні домішки (еквівалент 60-75%)


Складу деревного попелу і відповідно розкислююча здатність відрізнятися, проте більшість знаходяться в межах від 25 до 60 відсотків.

Осінь найкращий час для внесення попелу. Застосування в цей час дає достатньо часу для реакції з грунтом. Застосування в інший час протягом року можливе. Однак не слід вносити золу безпосередньо перед посадкою або під час ранньої посадки, оскільки це може спричинити короткочасні концентровані лужні умови, які можуть пошкодити росту рослин.

Відповісти