Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Ksuscha » Вів квітня 16, 2019 11:45 pm

Ksuscha писав:
Вів квітня 16, 2019 11:43 pm
Часом розказують, що ось пересадила рослини , там завелися червяки і рослини гинуть. Рослини гинуть не від дощових червяків , а від неправильної пересадки. Часто від "економії" , коли до хорошого субстрату додають землю з городу разом з справжніми шкідниками.
В такому випадку єдина рада це замінити грунт.

Lubcia
Повідомлень: 14
З нами з: Чет березня 14, 2019 11:27 am
Звідки: Житомир

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Lubcia » Вів квітня 16, 2019 11:47 pm

Ksuscha писав:
Вів квітня 16, 2019 11:39 pm
А я вчилася на електрика. І до справи підходжу професійно.
Добре полийте грунт в горщику, запхайте два дроти в зелю і підключіть батарейку, наприклад, Крону. Полізуть на поверхню через кілька секунд.

УВАГА! Техніка безпеки понад усе!!!
Ніколи не пхайте дроти в розетку! Це небезпечно для життя!
Цікава ідея , треба спробувати. В мене на вулиці в гошку росте мята. Бачу там гарно живеться червякам.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Dgo » Сер квітня 17, 2019 12:11 pm

Дівчата, мав нагоду і потребу розібратися трохи з цими черв'ячками. Дозвольте викладу свої думки про дощових черв'яків в квітковому горщику.

Я знаю декількох людей, які спеціально поклали дощових черв'яків у свої горшкові рослини. Хто диких черв'яків, а хтось культуру каліфорнійського черв'яка. Результати різні. Дехто мав негативний результат, але більшість нейтральний або позитивний. Тобто є як плюси, так і мінуси того, щоб мати дощових черв'яків вдома у кімнатних рослинах.
Хочу дати більше інформації яка допоможе вам вирішити для себе що робити з черв'яками.
Я сподіваюся, що ви не заперечуєте щодо детальнішої відповіді.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Dgo » Сер квітня 17, 2019 12:47 pm

По-перше, плюси наявності дощових червяків в горщику:

а). Якщо ви поливаєте рослини зверху, то верхній шар грунту розмивається і ущільнюється (особливо при використанні мінерального грунту з компостом, або неякісного торфяного субстрату). Червяки допоможуть провітрювати ваш грунт, запобігаючи ущільненню, іх нірки в грунті дозволяють повітрю досягати коренів. Корінню абсолютно потребен кисень так само, як листя потребує вуглекислого газу.
б). Черв'ячний гній, що називається капроліти (вермикомпост, біогумус), є чудовим органічним добривом. Поживні речовини з нього повністю розчиняються у воді і ніколи не «спалюють» коріння рослин, як, наприклад, свіжий гній тварин. Біогумус містять корисні грунтові бактерії і гриби і є майже 50% -ним гумусом. Хоча поживні речовини відразу доступні для рослин, вони відносно повільно вивільняються через дуже тонкий шар слизу черв'яка, це забезпечує рослині поживні речовини близько 6 місяців рослині.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Dgo » Сер квітня 17, 2019 1:24 pm

А тепер про мінуси дощових червяків в кімнатних рослинах
Я особисто думаю, що вони переважують плюси якщо це кімнатні рослини

а). Дощові черв'яки їдять органічну речовину в ґрунті. Більшість людей сьогодні не мають доступу до гарної садової землі, змішаної з компостом, і тому для своїх кімнатних рослин використовують комерційні торфяні суміші для наповнення горщиків. (На мою думку навіть найкращу садову землю ліпше залишити в саду). Основний інградієнт сучасних комерційних сумішей це верховий торф, перліт, часом кора або хороший компост і невелика кількість добрив. Оскільки в таких комерційних сумішах мало їстівної органічної речовини (торф не з'їдається дощовими черв'яками, навіть якщо він використовується як матеріал для розведення вермикультури), голодні дощові черв'яки будуть намагатися їсти молоде коріння рослин, послаблюючи рослину. Червяки не мають зубів, тому мабуть великої шкоди вони не зможуть завдати. Пробиваючи свої ходи червяки можуть механічно пошкодити ніжне коріння розсади. Це не відбувається в відкритому грунті, оскільки там рідко спостерігається нестача їстівного органічного матеріалу. Якщо для вирощування рослин використовується компост то це рідко є проблемою. Але навіть тоді, черв'яки можуть з'їсти весь доступний матеріал, якщо не вноситься щороку свіжий компост.

б). Якщо створені комфортні умови то з часом горщик з кімнатною рослиною може стати переповнеим черв'яками, і це буде шкодити вашій рослині. У відкритому грунті перенаселення не відбувається, оскільки вони розлазяться по міри розмноження. Дощові черв'яки є гермафродітами, тобто вони мають як чоловічі, так і жіночі статеві органи. Їм потрібно обмінятися спермою один з одним для запліднення життєздатних яєць. Вони зберігають сперматозоїди інших особин , тому черв'як здатний до розмноження і після копуляції. А тому поява навіть одного дощового черв'яка у вашому горщику при сприятливих умовах мможе привести до масового розмноження. Якщо горщик переповнений червяками, вони шукаючи їжу, можуть вилізти з гощика і мандрувати до інших рослин. Ви також можете знайти їх виливки під горщиком що викидаються через дренажні отвори. Виглядає все це трохи неохайно.

в). Дощові черв'яки люблять певний ступінь вологості ґрунту. Якщо в горщику надто суху або надто мокро дощові черв'яки можуть загинути. Часто це трапляється в малих горщиках. Мертві черв'яки у вашому ґрунті пахнуть і виглядають не дуже добре.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Dgo » Сер квітня 17, 2019 1:42 pm

Отже воно і добре і погано мати дощових черв'яків в кімнатних рослинах.
Якщо у вас є кімнатні рослини досить великого розміру в горшках сантиметрів 40 і ви використовуюте компости в грунті (деякі полюбляють вкинути чай, каву , але не окурки і попіл з цигарок) ви можете поселити кілька червяків для переробки цієї органіки і удобрення рослини. Подивіться що з того вийде.

Особисто я використовую хороший компроміс - додаю покупний біогумус до торфяного субстрату.

Біогумусу потрібно використовувати невелику кількість. Додаю його в кінці зими або ранньою весною, а вдруге трохи менше в кінці літа. Це добриво пролонгованої дії, тобто довготривалого повільного виділення поживних речовин.

Майте на увазі, що біогумус навіть від хорошого виробника часто містить крихітні кокони, з яких можуть вилупитися у вашому грунті симпатичні каліфорнійські червячки. Біогумус перед продажею перевіряється, щоб видалити їх, але не виключено що деякі з них можуть залишитися.

Дехто вважає що краще робити чай з біогумусу і поливати ним свої рослини. Такий спосіб також хороший. Мікробні організми, різні гумінові кислоти (від гумусу), і всі розчинні мінерали залишаються в чаї. Для цього біогумус потрібно змішати з водою і залишати на тиждень в темному місці, щоб покриття із слизу на ньому розчинилося, а поживні речовиниперейшли в розчин . Не хвилюйтеся - біогумус не має неприємного запаху. В нього природний запах свіжого лісового грунту.

Іванна
Повідомлень: 16
З нами з: Сер квітня 10, 2019 12:12 am
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення Іванна » Чет квітня 18, 2019 1:19 am

На сайті є стаття "Насколько опасны дождевые черви в цветочном горшке?" http://kardash.com.ua/dozthservi1.htm. Почитайте.

DanaPetruk
Повідомлень: 15
З нами з: Чет квітня 18, 2019 12:16 am

Re: Прошу поради - як вивести з вазона дощового черв"яка?

Повідомлення DanaPetruk » Суб травня 11, 2019 11:00 pm

А я навпаки поселила дощових червяків в свої 20-ти літрові горшки на балконі. В мене живуть наші українські червяки. Каліфорнійських не пробувала, але думаю що вони надто сильно розмножуються. В горшках на торфяному субстраті вирощую овочі і салат та ароматні трави. Ростуть чудово. Щоб не розбігалися червяки і не пробували їсти мої рослини я їх декілька разів за сезон кормлю листовим перегноєм. Перегній (листовий компост) беру у подруги . Вона листя в саду не спалює, а щороку компостує.
Мені подобається. Червяки розпушують грунт. Майже так як на городі. Їдять компост і виробляють біогумус, який служить органічним добривом. У мене чисто органічне вирощування зелені.

Мінеральні добрива не використовую. Органічне вирощування не допускає використання мінеральних добрив. Крім того боюся що мої червяки загинуть, якщо полити їх хімією. Але в тому і немає потреби. Біогумусу достатньо.

Відповісти