Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Оля Храенко
Повідомлень: 3
З нами з: Пон листопада 18, 2019 10:07 pm

Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Оля Храенко » Чет листопада 21, 2019 8:46 pm

Вирішили економити на газі. Поставили твердопаливний котел. Тепер палим дровами і трохи торфяним брикетом. За минулий сезон "напалили" десь 15 мішків попелу. Питання як його правильно використовувати.

Частину забрала теща на город. (Радості було! :D у мене і у тещі ). Як все таки можна його використати? Тепер багато людей палять дровами.

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 71
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Andrij » Чет листопада 21, 2019 9:42 pm

Попіл від спалювання дров різних порід дерева, соломи, тирси, соняшника або торф'яного брикету має різний хімічний склад. Важливо. чи це свіжий попіл чи він зберігався тривалий час, і в яких умовах зберігався. З точки зору хіміка цікаво в якому стані в попелі елементи - оксиди, гідроксиди чи карбонати, або вони взагалі вимиті дощами з вашого мішка.

Юля Алєксєєва
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят листопада 08, 2019 7:38 pm

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Юля Алєксєєва » Чет листопада 21, 2019 9:55 pm

Сиджу біля каміна і грію п’ятки. А тут мені підкотилася актуальна тема.

З прадавніх часів попіл вважався суперовою поправкою до землі. Десь читала, що Північна Америка експортувала деревний попіл до Британії в 18 столітті в якості добрива, а сьогодні 80 відсотків попелу, що утворюється в комерційних печах на північному сході США застосовується до землі. І в нас в Україні деревні грубки і каміни для обігріву популярні в крутих хатах щоб нагріти «холодні руки і ноги», це так романтично!!! :) . А з хорошим гарячим червоним вином та в хорошій компанії !!!
Це гарно, але що ми можемо зробити з попелом?
Деревна зола утворюється з рослин, вона містить більшість з 13 основних поживних речовин грунту необхідних для гарного росту рослин і забезпечення їхнього здоров'я.

Я трохи любила хімію і знаю, що коли горить дерево в нашій грубці то азот і сірка губляться у вигляді газів (вилітають в комин), а такі елементи як кальцій, калій, магній та мікроелементи залишаються. Утворюються карбонати і окисли цінних елементів корисні для рН, тобто нейтралізації кислих грунтів. Це корисно для грунту, але не для всіх рослин. Кислотно-люблячі рослини ( чорниця, журавлина, мої рододендрони та азалії) будуть проти застосування деревної золи, тобто попелу.

Юля Алєксєєва
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят листопада 08, 2019 7:38 pm

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Юля Алєксєєва » Чет листопада 21, 2019 10:05 pm

Порилася в інтернеті. Рекомендують використовувати попіл для компостування органіки. У компостній кучі попіл можна використати для підтримки нейтрального стану, найкращі умови для мікроорганізмів руйнувати органічні матеріали. Посипати попелом кожен шар компосту. Кажуть що це важливо якщо у вас в кучі дубове листя або хвоя чи кора.

Юля Алєксєєва
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят листопада 08, 2019 7:38 pm

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Юля Алєксєєва » Чет листопада 21, 2019 10:28 pm

Виявляється , що деревний попіл може бути використаний для віднаджування комах, слимаків і равликів.
Занадто багато попелу може підвищити рН або створити високу концентрацію солей в грунті, це може бути шкідливими для деяких рослин, тому використовуйте золу ретельно.
Попіл необхідно зберігатися в металевому контейнері з надійною кришкою. Це допомагає запобігти випадковій пожежі від незгорілого вугілля і запобігає проникненню води і вилуговування поживних речовин при зберіганні.

При роботі з попелом рекомендують захистити себе, так як ви б працювали з побутовим відбілювачем, або будь-яким іншим міцним лужним матеріалом. Одягайте захисні окуляри, рукавички і, якщо маєте, то і респіратор. Не застосовувати попіл від спалювання сміття, картону, вугілля або пресованої, пофарбованої або моренї деревини. Ці матеріали містять потенційно шкідливі хімічні речовин, клей для картону містить бор, елемент, який може пригнічувати ріст рослин при застосуванні в надлишку.
Не змішуйте попіл з азотними добривами у вигляді сульфату амонію або нітратів амонію і сечовини. Ці добрива втрачають азот газоподібного аміаку в суміші з матеріалами з високим рН, такими як попіл.

Для газонів, слід чекати принаймні місяць після використання деревної золи для внесення азотних добрив.

Я сподіваюся, що ця інформація трішки допоможе вам.

ДімаМетел
Повідомлень: 13
З нами з: Сер жовтня 30, 2019 10:50 pm
Звідки: Збараж

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення ДімаМетел » П'ят листопада 22, 2019 9:07 pm

Шановні форумчани, хочу попередити що деревний попіл є дуже агресивною речовиною. Концентрована витяжка з попелу має дуже лужну реакцію (фактично це розчин їдкого калію і їдкого натрію). Я використовую його як миючий засіб для жиру. Змиває будь який жир навіть холодною водою краще всіляких покупних МІстер Мускул. Мабуть можна на ньому варити мило. Не пробував.

Берете літру свіжого попелу з котла, висипаєте в трьохлітрову банку і заливаєте двома літрами води. Починається досить бурхлива хімічна реакція (окисли калію, натрію та кальцію реагують з водою). Вода нагрівається! Будьте обережні, утворюєть досить їдка жовтувата рідина, може розбризкуватися. Час від часу необхідно перемішувати. Необхідно витримати одну-дві доби. Чистий розчин злити і зберігати як їдку речовину. Осад викидаю в город. Розчин попелу додаю до ГАЛИ і використовую як миючий засіб.
Думаю, щоб використати як добриво в вазонках його необхідно дуже сильно розбавити.

Bedriv
Повідомлень: 13
З нами з: Вів жовтня 29, 2019 12:32 am
Звідки: Рівне

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Bedriv » П'ят листопада 22, 2019 11:20 pm

Попіл - мінеральне добриво

Високий вміст калію та фосфору в деревному попелі робить його добривом в ґрунту і може стати простою заміною мінеральних добрив, що містять ці елементи. Крім фосфору та калію, в попелі є багато кальцію, магнію, заліза, бору, молібдену, марганцю і взагалі більше 20 мікроелементів. Єдине чого немає в попелі це азоту. У золі є практично все, що потрібно для гарного росту сільськогосподарських культур, крім азоту. Калій, кальцій, магній та деякі інші елементи можуть нейтралізувати кислотність ґрунту, тому слід застосовувати з обережністю при застосуванні добрив. Для кислого ґрунту таке добриво підійде ідеально, а для нейтрального чи лужного - ні.

Для поля-городу використання попелу більш -менш зрозуміле, але як його використовувати в горщиках і контейнерах з торфяним грунтом?

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 71
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Andrij » Суб листопада 23, 2019 12:00 am

Цілком можливо, що попіл з котла може бути використаний в якості поправки до тепличних торфяних субстратів. Проте субстрати на основі торфу для теплиць і розплідників значно відрізняються від польових ґрунтів, і рослини можуть по-різному реагувати на додавання попелу.

Lara
Повідомлень: 10
З нами з: П'ят жовтня 25, 2019 11:02 pm

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Lara » Суб листопада 23, 2019 10:07 pm

Чи допомагає попіл з сигарет рослинам?

У мене є старий друг, який нещодавно запросив мене з чоловіком додому на вечерю. Десь між чарками чоловіки запалили сигарети на його балконі, де він вирощує багато горшкових рослин. Я помітила, що він струшував попіл з сигарети прямо в горщики, біля яких стояв. Спочатку я думала що це щоб не трусити на підлогу але виявилося, що це свідомо і вважає, що це корисно для рослин.
Чи є фактичні докази того, що це є корисним? Всі знають що сигаретний дим шкідливий, то як з попелом?

Я працювала на господарстві в Польщі де вирощували сурфінію. Перше що спитав господар при прийомі на роботу чи я курю. Вхід в теплицю з розсадою для курців там заборонений. Всі працівники мали лишити сигарети в битовці і помити руки.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Попіл і його використання як добрива для рослин в торф'яних ґрунтах

Повідомлення Dgo » Суб листопада 23, 2019 11:21 pm

Основна проблема тютюну, недопалків, диму, попелу, залишків на руках і одязі - це вірус. Вірус тютюнової мозаїки.
Цей вірус небезпечний для багатьох рослин: томатів, сурфінії, марихуани ... ніхто не повинен торкатися рослин після куріння, заборонено палити поблизу і абсолютно не палити в теплицях! Не варто курити в домашніх умовах з кімнатними рослинами.

Поясніть своїм друзям-курцям, чому їм треба мити руку і не палити біля ваших рослин. Використання рослин як попільнички для попелу від сигарет і окурків зовсім не корисне для ваших рослин.

Відповісти