Добрива пролонгованої дії в вазонах

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Емма
Повідомлень: 18
З нами з: П'ят березня 29, 2019 12:06 am
Звідки: Дніпро

Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Емма » Пон квітня 08, 2019 12:11 am

Пересаджую куплену на базарі пеларгонію в великий горщок. В грунті якісь маленькі шарики. Порожні всередині. Подруга каже що то мабуть яйця якихось червяків. Чи треба рятувати квіти!?

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Lila » Пон квітня 08, 2019 12:18 am

Емма писав:
Пон квітня 08, 2019 12:11 am
Пересаджую куплену на базарі пеларгонію в великий горщок. В грунті якісь маленькі шарики. Порожні всередині. Подруга каже що то мабуть яйця якихось червяків. Чи треба рятувати квіти!?
Спи спкійно. Це капсули від добрив довготривалої дії (Осмокот) . Не раз бачила при пересадці імпортних рослин. Там для зменшення затрат вносять добриво один раз при посадці. Його вистачає на весь час вирощування.

Antonina
Повідомлень: 7
З нами з: Вів квітня 09, 2019 12:37 am
Звідки: Вінниця

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Antonina » Вів квітня 09, 2019 12:46 am

А можна використовувати Осмокот для вирощування овочів в горщиках на кухні.

SvitlanaKuchta
Повідомлень: 12
З нами з: Вів квітня 16, 2019 1:35 am
Звідки: Жмеринка

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення SvitlanaKuchta » Вів квітня 16, 2019 1:56 am

Як маркіруються добрива для вазонів? Що означають букви і цифри NPK 10:7:16+2,5 Mg +МЕ ?

Марта
Повідомлень: 14
З нами з: Чет квітня 11, 2019 1:14 am
Звідки: Дубровиця, Рівненська обл.

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Марта » Суб травня 11, 2019 12:25 am

Як на мене то найкраще добриво для рослин в горщиках це біогумус.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Lila » Чет травня 16, 2019 10:43 pm

Десь тут на форумі бачила повідомлення про добриво повільного вивільнення Agrosil® яке сприяє хорошому розвитку коренів рослин в горщику. Хто знає що це таке і чи варто його шукати?

Dok
Повідомлень: 81
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Dok » Чет травня 16, 2019 11:48 pm

Про добриво повільного вивільнення Agrosil® (суміш фосфатів, що стимулювали вкорінення рослин) говорили тут viewtopic.php?f=11&t=43&start=20.
Це добриво є кремнієво-фосфорним. До складу входить силікат калію (джерело доступного кремнію і калію) і розчинні фосфати (джерело фосфору). Тобто добриво містить трохи калію, фосфор і кремній.

Кремній є другим найбільш поширеним елементом на планеті, після кисню, що становить близько 25% земної кори. Останнім часом активно вивчається роль кремнію в успішному вирощуванні рослин закритого грунту, особливо овочів. Встановлено механізми дії кремнію на стійкість рослин. Кремній сприяє міцності і збільшенню товщини стінок клітин, при грибкових зарадженнях в місцях зараження осідає кремній що допомагає рослині подолати хворобу, епідермальні клітинні стінки, які містять відкладення кремнію тверді і діють як механічний бар'єр для комах-шкідників, внутрішньоклітинний вміст кремнієвої кислоти також діє як ефективний інгібітор соку для багатьох комах, кремній стимулює вироблення протигрибкових сполук (фенольних), які зупиняють інфекційний процес. Кремній має великий вплив на розвиток коренів рослин, що дозволяє краще переносити засуху і забезпечує швидке зростання.

При вирощуванні рослин в відкритому ґрунті мабуть немає дефіциту кремнію. Можливо цим в значній мірі пояснюється різний смак овочів з городу і з гідропонної теплиці.

Професійні торфяні субстрати виготовляються з чистого малорозкладеного верхового сфагнового торфу , плюс крейда і майже хімічно чисті мінеральні добрива і мікроелементи. Сфагнум містить дуже мало кремнію і інших мінералів. Для таких субстратів особливо при вирощуванні розсади і живцюванні можливо є сенс в добривах з кремнієм. Це потрібно вирішувати в кожному конкретному випадку індивідуально.

Субстрати ПП Кардаш (див. продукти http://kardash.com.ua/kardash-produkt.php) крім верхового торфу містять значну частку низинного торфу. Низинний торф утворюється з трав'янистих рослин в умовах відносно хорошого мінерального живлення і містить достатньо біологічно доступного для рослин кремнію. Крім того до складу субстратів включені багаті силікатами мінерали - цеоліт, перліт, кварцовий пісок, керамічна крихта, деревне вугілля. Тобто немає потреби в використанні якихось спеціальних кремнієвих добрив.

Багато біодоступного кремнію містять компости з гною (як підстилка для тварин використовують солому) і біогумус. Позитивна дія на здоровя рослин цих добавок обувлена частково і цим фактором.
Востаннє редагувалось П'ят травня 17, 2019 12:33 am користувачем Dok, всього редагувалось 4 разів.

Dok
Повідомлень: 81
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Dok » П'ят травня 17, 2019 12:01 am

Antonina писав:
Вів квітня 09, 2019 12:46 am
А можна використовувати Осмокот для вирощування овочів в горщиках на кухні.
Осмокот і подібні добрива інших виробників це хімічні добрива. Це тонкостінна полімерна кулька в яку запаковано мінеральні добрива + мікроелементи в хелатній формі. Такі добрива додаються в субстрат безпосередньо перед посадкою рослин. В вологому середовищі вода проникає через стунку в середину кульки, розчиняє вміст кульки і добриво повільно (мсяць, три чи шість місяців) поступає назовні в субстрат і відповідно до коріння рослин.
Якщо ви спокійно відноситеся до грамотного використання мінеральних добрив, то добрива пролонгованої дії допоможуть вам в вирощуванні
овочів на кухонному вікні.

Angelina
Повідомлень: 8
З нами з: Вів березня 19, 2019 12:43 am
Звідки: м . Орел

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Angelina » Чет травня 30, 2019 12:41 am

Дійсно рослини, вирощені в безгрунтовому середовищі або гідропонному розчині без кремнію, зазвичай не настільки здорові і продуктивні, як ті, що вирощені з добавками кремнію або в багатому органікою грунті (наприклад, торфяному субстраті), в якому зазвичай достатньо багато кремнію.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Добрива пролонгованої дії в вазонах

Повідомлення Dgo » Чет червня 13, 2019 1:17 am

Давайте повернемося трохи ближче до теми про добрива повільного і контрольваного виділення поживних речовин.

Що означає термін добриво повільного вивільнення?
Багато добрива на ринку продаються у вигляді формул з «повільним вивільненням» або «контрольованим вивільненням». Добрива з повільним вивільненням трохи відрізняються від добрив з контрольованим вивільненням, але всі вони мають багато однакових властивостей і створюють багато зручностей як для виробників рослин так і для аматорів.

Багато садівників і квітникарів використовують добрива з повільним або контрольованим вивільненням, тому що вони прості у використанні і забезпечують хороші результати.

Добрива повільного вивільнення зазвичай являють собою сухі гранульвані суміші. Вони легко вносяться і підходять для удобрення великих ділянок. Ці добрива повільно вивільняють поживні речовини після кожного поливу. Переваги в тому, що рослини не отримують токсичні кількості добрив одночасно. Швидкість вивільнення визначається тим, наскільки розчинні інгредієнти добрива, а також і погодні умови, активність мікроорганізмів в ґрунті чи субстраті. Ці фактори не завжди можна передбачити і тим більше якось контролювати.

Добрива з контрольованим вивільненням (це добрива з покриттям) вивільняють свої поживні речовини з певною швидкістю протягом певного періоду часу, і навіть по певному графіку (швидкий старт, повільний старт і т.д. ) . На вивільнення поживних елементів впливає хиба температура і вологість.

Добрива з повільним вивільненням дешевші, ніж види з контрольованим вивільненням. Їх найкраще використовувати, коли не потрібна висока точність і важлива значно нижча вартістьпорівняно з добривами контрольованого вивільнення, а також коли важливо використання
лише натуральних органічнічних речовин. При виборі добрив обов'язково вивчіть, як кожен тип добрив впливає і гармонує з обраним вами середовищем для вирощування. Наприклад, торфяний субстрат, кокос, мінеральна вата чи керамзит або цоліт. Можливо в вашій ситуації краще не заморочуватися а використати дешеві звичайні безбаластні водорозчинні добрива.

Відповісти