Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Dok
Повідомлень: 81
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Dok » Вів жовтня 29, 2019 10:21 pm

Зберігання та пакування верхового торфу.
Перш ніж упаковувати верховий торф його збирають механічними або вакуумними комбайнами, а потім складають на край торфового болота, де шкідники сільгоспкультур або бур’яни не мають до нього доступу. У разі необхідності його відразу відвозять безпосередньо на завод, де відсівають та використовують для виготовлення субстратів. Після того, як торф буде запечатаний в поліетиленовий пакет, шкідники не можуть проникнути в упаковку, якщо вона не пробита або пошкоджена під час зберігання.

Наявність корисних грибів та бактерій.
Окрім того, що існує мало хвороботворних мікроорганізмів чи насіння бур’янів, які могли б потрапити у торф на болоті або в процесі переробки, зберігання та транспортування в ньому є присутні корисні мікроорганізми, які конкурують із патогенними організмами, контролюючи їх популяцію. Стерилізація торфу знищить ці корисні мікроорганізми. Деякі з цих корисних мікроорганізмів є анаеробними, це означає, що вони живуть за відсутності кисню і можуть утворювати побічні продукти з неприємним запахом. Проте ці побічні продукти, що викликають запах, не завдають шкоди рослинам та людям і будуть швидко розсіюватися після відкриття мішків або тюків та провітрюванні.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Nina.dok » Сер листопада 06, 2019 1:50 am

Живий ґрунт

Чи знаєте ви що в одній чайній ложечці живого здорового ґрунту живуть від 100 мільйонів до 1 мільярда бактерій, від 1 мільйона до 40 мільйонів грибкових гіф та 1000-100 000 найпростіших? Ці мікроскопічні організми надають рослині різноманітні переваги. Бактерії та грибки працюють разом, розкладаючи органічний і неорганічний матеріал і роблячи необхідні для рослини доступні поживні речовини. Це постійний процес, який дозволяє вирощувати здорові рослини часто навіть не потребуючи добрив, пестицидів та інших хімікатів. Ви бачили як успішно ростуть рослини в лісі у цих багатих мікробним середовищем умовах.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Dgo » Сер листопада 06, 2019 10:37 pm

Через низький рівень кислотності рН і низький рівень кисню, які є природними для верхового болота, патогенні та карантинні мікроорганізми і шкідливі рослини відсутні в верховому торфі. Вони ніколи не траплялися в аналізах, проведених в незалежних лабораторіях. Не потрібно стерилізувати торф! Нагрівання вбиває корисну триходерму , а з іншого боку, в стерилізованих субстратах можуть масово рости шкідливі гриби та бактерії, оскільки не буде мікроорганізмів, таких як триходерма, які б боролися з ними.

ДімаМетел
Повідомлень: 13
З нами з: Сер жовтня 30, 2019 10:50 pm
Звідки: Збараж

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення ДімаМетел » Сер листопада 06, 2019 11:27 pm

Хоча я погоджуюся з усім, що ви говорите, я вважаю (і виправте мене, якщо я помиляюся), стерилізація ґрунту та або компосту (в духовці чи мікрохвильовці) перед тим, як використовувати його в приміщенні, проводиться з метою знищення шкідників з вулиці в кімнату де немає природних конкурентів.

ДімаМетел
Повідомлень: 13
З нами з: Сер жовтня 30, 2019 10:50 pm
Звідки: Збараж

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення ДімаМетел » Сер листопада 06, 2019 11:35 pm

Стерилізація садового ґрунту, безумовно, має певну доцільність. Якщо під шкідником ви маєте на увазі нематод і комах, то стерилізація подбає про них. З посилань на форумі видно, що знищення збудників хвороб трохи складніше, але і це можна зробити.
Окрім нематод, червяків і комах чи настільки важливо вбивати інші форми життя в ґрунті? Багато людей, включаючи мене, ніколи не дезінфікують свої горщики, які повторно використовуються для розсади. В мене це ніколи не створювало проблем.

Я завжди замислювався про "стерильний ґрунт" ... дякую за обговорення цього ... я особисто сумніваюся, що в когось з садівників коли-небудь був стерильний ґрунт.

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 71
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Andrij » П'ят листопада 08, 2019 12:09 am

Спори, з яких виростає цвіль, або мікроскопічні грибки, є недооціненим партнером у саду, городу та вашого горщика з квітами. Вони присутні у всіх поширених ґрунтах і органічних садівничих сумішах - від торф'яного моху, торфу, кокосу до кори. Однак ви їх не бачите, поки спори не утворюють плодоносні тіла (як цвіль) - лише тоді, коли будуть виконані певні умови. Можливо деякі виробники засобів вирощування обробляють (стерилізують) свої продукти, щоб зупинити цей ріст і поліпшити естетику своєї продукції та збільшити ціну. Ми, ПП Кардаш, ніколи не стерилізуємо свої субстрати і намагаємося зберегти природну популяцію ґрунтових мікроорганізмів як в процесі виробництва, так і в процесі зберігання наших субстратів. Наш продукт це живий ґрунт, який забезпечує стабільний ріст рослин.

Оля Храенко
Повідомлень: 3
З нами з: Пон листопада 18, 2019 10:07 pm

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Оля Храенко » Пон листопада 18, 2019 10:30 pm

Я цілком погоджуюся з тим, що життєдіяльність мікробів важлива для хорошого ґрунту. Багато років використовую для розсади хороший субстрат ДЛЯ РОЗСАДИ відразу з мішка без будь якої додаткової стерилізації і у мене дуже рідко виникали проблеми. Цвіль, зелені водорості, повільний ріст розсади були повязані з неправильним доглядом.

Я не зустрічала в магазині субстрат з позначкою СТЕРИЛЬНИЙ. В квітковому кіоску продавали ґрунт в завязаних торбинах і продавець запевняв що це стерильний ґрунт. звідки взяли і як стерилізували не пояснила. Це мабудь продавали землю з теплиці. Таку землю ніколи не купую. Років десять тому позарилася на низьку ціну . Довго не могла позбутися якихось мушок і червячків.

Тепер велика конкуренція серед торгових марок ґрунтів. Чи може напис на мішку "стерилізований ґрунт" - це просто зручний маркетинговий хід, щоб створити трюк із доданою вартістю і продати за вищою ціною.
Просто цікаво?

Люди приділяють велику цінність чистоті - отже, "стерильний" ґрунт продається краще. Люди, які використовують мішок грунту для розсади, також стурбовані можливою хворобою рослин - маркування "стерильний ґрунт" може бути і для цього сектору.

Стерильний ґрунт це маркетинг.

Oleg
Повідомлень: 12
З нами з: Чет листопада 28, 2019 12:02 am

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення Oleg » Чет листопада 28, 2019 12:20 am

Це не завжди хитрість або маркетинговий трюк. Стерилізація ґрунту впродовж століть практикується городниками як сонцем, так теплом, а тепер парою та хімічними речовинами. Для них це неймовірно важливо на розсадних грядках (у приміщенні та на вулиці). Грунтові теплиці, як правило, обкурюють або обробляють іншим методом перед початком нових циклів вирощування.
Метою стерилізації є видалення потенційно непотрібного насіння та можливих збудників (бактерій, грибів тощо), які можуть пошкодити молоді рослини. Тим більше це потрібно робити при розмноженні рослин (розсада, живці, щеплення). Не так актуально це для дорослих рослин.

Нарешті, у відповідь на коментарі. Так, життєдіяльність мікробів надзвичайно важлива для життя рослин. Існує симбіотичний взаємозв'язок між грибами (мікоризами) та корінням, нематоди провітрюють ґрунт та забезпечують цінним гноєм, бактерії беруть участь у обміні газами тощо. Однак це не так важливо для насіння. Більшість поживних речовин уже доступні для проростання в ендоспермі насіннини.

AllaAlka
Повідомлень: 4
З нами з: Суб січня 18, 2020 12:22 am

Re: Чи потрібно стерилізувати торф'яний субстрат (ґрунт) з магазину

Повідомлення AllaAlka » Суб січня 18, 2020 12:30 am

Я маю подібний інтерес, цю сторінку читаю всю уважно і дайте мені знати, якщо будуть новини.

Деякі люди насолоджуються дощем, інші при цьому просто мокнуть. :D

Відповісти