Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Іванна
Повідомлень: 16
З нами з: Сер квітня 10, 2019 12:12 am
Звідки: Івано-Франківськ

Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Іванна » Пон серпня 12, 2019 10:20 pm

Чому я хочу відкрити нову тему про пеларгонію. Це моя улюблена рослина - гарно цвіте, ароматне навіть лікувальне листя, невибаглива, не вимагає якогось особливого догляду. Кажуть це сама популярна квітка на балконах Європи а в теплому кліматі вирощується в ґрунті.

Так ось цього року виникла проблема. Навесні висадила як завжди молоді рослини в субстрат УНІВЕРСАЛЬНИЙ . Рослини в мене ростуть на балконі. Все було просто чудово - рослини розвинулися, гарно зацвіли. В серпні на кілька днів поїхала відпочити. З моїми пеларгоніями (геранями) сталися дивні зміни - листя побіліло, квіти обсипалися.

Дівчата в чому справа, як рятувати? Раніше ніколи такого не було.

Marek.Dr
Повідомлень: 28
З нами з: Вів березня 26, 2019 1:21 am
Звідки: м. Лодзь, Польща

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Marek.Dr » Чет серпня 15, 2019 12:18 am

Чому листя на моїй герані біліє?

За зиму я зекономив (тобто спробував зберегти на наступний сезон) 4 герані, або як їх ще називають пеларгонії. На зиму я розмістив їх у своєму підвальному приміщенні перед скляним вікном, що виходять на схід. Весною ми виставляли рослини на вулиці - вдень на південній стороні будинку та вночі знову в гаражі. Більшість листя рослин стали білими. Що ми зробили неправильно? Спасибі за вашу допомогу.

Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Ksuscha » Чет серпня 15, 2019 12:28 am

Чому у герані біліють листя? Як врятувати герань?

У герані раптом почало біліти листя, вже майже все повністю біле, вона стала чахнути і гине. Що робити, к лікувати?
Що це?
Все сталося в перебігу двох останніх тижнів, до цього були гарні рослини, рясно цвіли. Тепер листя біліє, а потім сохне.
Різна герань в моєму будинку росте вже багато років, але таке сталося вперше.

Kvitka
Повідомлень: 20
З нами з: П'ят березня 15, 2019 11:14 am
Звідки: Коломия

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Kvitka » Чет серпня 15, 2019 12:37 am

Це може бути сонце. Листя рослин не акліматизовані до яскравості сильнішого сонця з південної сторони будинку. Особливо цього року спека. Ви знаєте що рослина пристосовує своє листя до освітлення. Рослини можуть мати сонячне листя і тіньове листя. твої рослини звикли до порівняно слабкого східного світла з-за вікна.

Якщо незначна частина листка була уражена, то не варто видаляти пошкоджені листки, якщо є достатньо неушкоджених частин кожного листка, вони можуть продовжувати функціонувати, хоча це трохи непривабливо.

Kvitka
Повідомлень: 20
З нами з: П'ят березня 15, 2019 11:14 am
Звідки: Коломия

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Kvitka » Чет серпня 15, 2019 12:40 am

"Відбілювання" листя у пеларгонії (герань - неправильна назва) найчастіше відбувається від теплового удару. Таке найчастіше відбувається від тривалого впливу високих температур. Оптимальна температура повітря для пеларгонії це + 17 - +25 градусів. Якщо рослина вирощують за склом, а на вулиці сонячно і жарко, то на підвіконні температура куди вище, ніж на вулиці. Побілілими стають молоді листки, в них не утворюється хлорофіл; як правило такі листки швидко відмирають.
Після нормалізації температури повітря новий приріст листя знову стане зеленим. Спекотного літа рослини бажано виносити на балкон або відкривати вікно в години пік, також можна підвищити вологість повітря за допомогою розміщених поруч широких посудин з водою, направити потік повітря від вентилятора на рослини, що ростуть на підвіконні.

Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Ksuscha » Чет серпня 15, 2019 12:42 am

Так мабуть дійсно листя на моїй герані побіліли від сильного теплового удару. Герань стояла на підвіконні під палящим сонцем, нічим не захищена. І до того ж вікно було закрито і свіже повітря до неї не надходило. Ось і виходить що герань отримала тепловий удар, і тому листя її моментом побіліли.
Зазвичай я на літо виношу герань на балкон, там хоч якийсь рух повітря відбувається, і такого ніколи не відбувалося, але в цьому році довелося залишити герань на спекотному підвіконні. Ось і перегрілася геранька.
Дякую. Щоб уникнути побіління листя герані (пеларгонії) потрібно оберігати її від сильного пекла, особливо без руху повітря.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Lila » Чет серпня 15, 2019 12:47 am

У герані листя біліють, жовтіють а потім засихають. Через спекотне посушливе літо. Приберіть рослина від прямих сонячних променів. Зріжте все біле листя. Герань любить коли її стрижуть і розростеться швидше. Ви можете обрізати зелені гілки і укоренити. Просто вставити їх в землю і поливати, паросток навіть з квіткою дасть коріння.
І пересадіть герань в новий горщик, можливо ви її ще перелили і корінь почав гнити. Перевірте корінь, він повинен бути твердим. М'які корінці зріжте, і посадіть герань в новий правильний субстрат. Герань любить вологу, але поливати потрібно помірно, пробуйте землю, не повинна бути сухою, і занадто мокрою, помірна вологість грунту оптимальна.

Marta
Повідомлень: 11
З нами з: Вів квітня 16, 2019 10:28 pm
Звідки: м. Харків

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Marta » Чет серпня 15, 2019 12:57 am

Привіт,
Минулого літа моїй герані зробилося те саме. Десь в кінці липня, на початку серпня все листя стало білим і зрештою в’яне. Я думала, що це кінець, але коли погода охолола, листя почало повертатися, а квіти поверталися. Протягом зими вони повністю відновилися. Але цього літа те саме почалося. Я перемістила її з прямого світла . Я дам вам знати, як все виходить.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Lila » Чет серпня 15, 2019 1:09 am

Якби я не бачила це на власні очі, я ніколи не повірила б, що герані (пеларгонії) можуть отримати сонячні опіки.
Тривалий час утримуючись в умовах слабкої освітленості, рослина адаптується до них - можливо, зменшивши (або навіть майже видаливши) свою воскоподібну кутикулу (захист від сонця та втрати води). Це було б цікаво підтвердити, взявши листовий відрізок і переглянувши його під збільшенням. Я говорю це тому, що розмір листя також збільшується при слабкому освітленні і навпаки. Рослина зменшила трохи хлорофілу та, з причин, найбільш відомих тільки їй. Іншими словами, ця реакція - це спосіб рослини зменшити площу листя.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Пеларгонія в торф'яному субстраті, вирощування, проблеми

Повідомлення Lila » Чет серпня 15, 2019 1:18 am

Привіт.
Дівчата, робимо висновки, що проблема відбілювання листя герані виникає коли рослини переживають високий стрес, особливо якщо температура протягом ночі низька, а потім висока протягом дня. Дефіцит мікроелементів може бути ще однією причиною.

Відповісти