Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Galia
Повідомлень: 8
З нами з: П'ят березня 15, 2019 12:01 am
Звідки: м. Ковель

Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Galia » П'ят березня 15, 2019 12:55 am

Привіт усім, мені дійсно потрібна допомога, у мене 15 кімнатних рослин у різних приміщеннях будинку, починаючи від коридору, кухні, вітальні, ванної кімнати та головної спальні, вікна в кімнатах виходять від півночі / північного сходу і півдня / південного сходу. Я в основному маю різні сорти калатеї, драцен, деякі Кали та заміокулька. Більшість з них були в горщиках, коли я їх придбала (крім драцени), тому я перевалила їх до наступного розміру, наприклад, калатеї були в 17 см пластикових горщиках, тому я пересадила їх у пластикові горщики розміром 20 см, кали в 12 см горщиках, так що я поклала їх у 15см горщики і т.д. Всі горщики мають достатньо дренажних отворів і поставлені в тарілки. Я використовувала універсальний грунт з магазину, ретельно поливала їх, і надлишок води, що стікала зливала, це було близько 3- 4 тижнів тому. Але грунт все ще сирий у всіх вазонах, зявилася біла цвіль зверху грунту, і я бачу грибні комари.

Чи є якісь думки чому грунт не сушиться? Що я можу зробити, щоб допомогти? Як усунути цвіль, комари і їхні личинки?

У мене на роботі є вазони які були посаджені таким же чином і поливалися 2 тижні тому, а верхній шар ґрунту в них сухий.
Мої домашні рослини розташовані таким чином, що вони не перебувають під прямим сонцем, або вони отримують пряме сонце лише протягом невеликого часу.
Я не розумію, чому грунт не сушиться вдома, і це відбувається у всіх горщиках, по всіх місцях де мої кімнатні рослини розташовані а не тільки в одному місці.

Буду вдячна за будь-яку допомога або пораду.

Kvitka
Повідомлень: 20
З нами з: П'ят березня 15, 2019 11:14 am
Звідки: Коломия

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Kvitka » П'ят березня 15, 2019 11:21 am

Я зрозуміла, що ти придбала вазонки зимою і відразу їх пересадила. Це ти зробила даремно.
Вазони після сильного стресу . Дивись сама - росли вони в теплиці, потім їх везли за тисячі кілометрів з Голандії в темноті і холоді, потім вони попали на склад, за тим в магазин , невідомо скільки вони там стояли. Мандрували вони десь місяць в не найкращих умовах. Рослини ослаблені, а ти взяла їх та ще й пересадила і щедро полила. І це зимою, коли рослини мають відпочивати.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Lila » П'ят березня 15, 2019 2:14 pm

Kateryna, якщо повітря в кімнаті важке і вологе це трохи уповільнить процес сушіння, особливо якщо низька температура.
Спробуй покращити циркуляцію повітря і зменшити до нуля полив. При потребі спробуй нижній полив.

Angelina
Повідомлень: 8
З нами з: Вів березня 19, 2019 12:43 am
Звідки: м . Орел

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Angelina » Вів березня 19, 2019 12:52 am

Думаю що горщики завеликі. Можливо слід повернути рослини в старі горщики а весною пересадити в більші

Galia
Повідомлень: 8
З нами з: П'ят березня 15, 2019 12:01 am
Звідки: м. Ковель

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Galia » Сер березня 20, 2019 11:59 pm

Чи можуть бути ці проблеми повязані з УНІВЕРСАЛЬНИМ ГРУНТОМ, який який я використовую, і чи існує інший тип, який ви б рекомендували спробувати? Рослини поливала тільки один раз, оскільки я купила їх зимою 4-5 тижні тому, і грунт не висихає, не знаю, як я можу покращити циркуляцію. Будь-які ідеї є?

Kvitka
Повідомлень: 20
З нами з: П'ят березня 15, 2019 11:14 am
Звідки: Коломия

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Kvitka » Чет березня 21, 2019 12:40 am

Звичайно якість покупного грунту важлива. Ти не сказала який грунт використала для пересадки квітів. Якщо це якась грунтосуміш та ще й
з землею, це може створювати проблеми з вологістю в горщиках.
Той факт, що земля не просихає означає що атмосфера у твоєму домі надто насичена водяною парою. Потрібно відкрити вікна, щоб повітря могло циркулювати. Тільки форточку зверху пару вікон можеш спробувати відкрити і побачити, чи поліпшується стан ґрунту.

Ще один варіант - витягни рослини, висип частину мокрого грунту і пересади в свіжий "сухий" грунт.

Lubcia
Повідомлень: 14
З нами з: Чет березня 14, 2019 11:27 am
Звідки: Житомир

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Lubcia » Чет березня 21, 2019 12:54 am

Верхній полив створює вологий верхній шар, який любить грибний комарик. Спробуй нижній полив, але переконайся , що вся вода всмоктується. Це дозволить висушити поверхню грунту, це дуже не сподобається комарикам. Звичайно , спочатку треба висушити грунт.

Якщо у тебе вже зявилася пліснява на поверхні грунту, це може призвести до дихальних та інших проблем, пов'язаних з вологою, не кажучи вже про поганий ріст рослин.

Відкривай вікна , коли це можливо. Це допомагає 100%.

Galia
Повідомлень: 8
З нами з: П'ят березня 15, 2019 12:01 am
Звідки: м. Ковель

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Galia » Чет березня 21, 2019 1:20 am

Велике спасибі за ваші відповіді, я відкрию вікна, коли я вдома, тим більше що зараз вже трохи тепло на вулиці, спробую поливати знизу. Фактично у нас є проблеми з чорною цвіллю в деяких місцях в будинку (в основному наверху, і це було до того, як я отримла і поселила в будинку всі ці рослини), тому я прдбала осушувач і почну його використовувати.
Я можу потратитися на грунт кращої якості, чи є якісь конкретні грунти що забезпечать хороший стік води? Якщо ви не хочете називати їх на форумі, надішліть мені особисте повідомлення.

Galia
Повідомлень: 8
З нами з: П'ят березня 15, 2019 12:01 am
Звідки: м. Ковель

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Galia » Чет березня 21, 2019 1:24 am

Я, безумовно, відкрию вікно, коли прийду з роботи і почну користуватися осушувачем. Чи варто мені зменшити кількість рослин в приміщенні, чи допоможе це зменшити вологість?

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Nina.dok » Чет березня 21, 2019 9:56 am

Galia писав:
Чет березня 21, 2019 1:24 am
Я, безумовно, відкрию вікно, коли прийду з роботи і почну користуватися осушувачем. Чи варто мені зменшити кількість рослин в приміщенні, чи допоможе це зменшити вологість?
Десяток чи навіть двадцять рослин не можуть так впливати на вологість в хаті , щоб появилася чорна пліснява. Твоя проблема в відсутності вентиляції. А яке опалення в тебе в хаті?

Відповісти