Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Marta
Повідомлень: 11
З нами з: Вів квітня 16, 2019 10:28 pm
Звідки: м. Харків

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Marta » Нед жовтня 06, 2019 11:37 pm

Це мені знайоме. У мене так не ріс різдвяник (кактус лісовий). Я з ним возилася і носилася, де його тільки не ставила, замухришка і все. Я з пересердя його занесла на роботу. Ото треба тепер бачити який красавчик росте зверху на шафі. Він по всій шафі розкинувся , а як цвіте! Не знаю, але щось йому в мене дома не подобалось.Така сама історія з глоксинією і папороттю.

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Lila » Нед жовтня 06, 2019 11:50 pm

Це може бути від надто великої любові. Я колись теж так "залюблювала" свої вазони. В результаті від моєї безмежної любові нічого не росло. Не насилуйте природу. Рослинам треба трохи свободи і все буде добре.

Моя бабця казала - полий свої вазони свяченою водою і покропи біля них. :) Якщо лишається така водичка , то виливаю її в вазони. Думаю не пошкодить. Геть страхи, більше знань і досвіду і все налагодиться!

Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Lila » Пон жовтня 07, 2019 12:04 am

Різдвяник трохи капризна рослина

Підживлювати його треба мало добривами для кактусів. Під час цвітіння різдвяник не можна повертати і переставляти бо від цього він скине бутони.  Різдвяник треба садити в малий неширокий горщик. він має слабеньку кореневу систему.

Десь за 4-6 тижнів до цвітіння вазон тримають у приміщенні з температурою 14‑15 градусів. Поливають рідко раз на два тижні. Через місяць переставляють у теплішу кімнату. Поливають і обприскують через день.

Різдвяник боїться прямого сонця. Тому він почав гарно цвісти на шафі. Він не любить протягів та дуже низької температури.

Вода з водогону та з хлором шкідлива. Від надлишку води різдвяник скидає листя, коріння загниває. Тому до нього не слід підходити з поливалкою.

Пересаджувати треба рідко в добре дренований субстрат, можна використати СУБСТРАТ ДЛЯ КАКТУСІВ.

Dok
Повідомлень: 81
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Dok » Суб жовтня 19, 2019 11:09 pm

Lila писав:
Вів березня 26, 2019 1:48 am
Взагалі проблема правильного поливання існує. Сама загубила не одну рослину. Варто обговорити питання поливу, дренажу та правильного субстрату.
Цікаво, що нам скажуть ПРООФІ?
Як перевірити рівень вологості грунту в горщику?

Щоб забезпечити оптимальний вміст вологи для наповнення горщиків і лотків, ви можете провести просту перевірку рівня вологості вручну.
Перше що важливо - не засипайте сухий субстрат в горщик. Важливо розпушити і додати воду перед наповненням горщиків або лотків. Якщо засипати надто сухий субстрат, то при першому поливанні торф набухне (він має здатність досить сильно розширюватися при замочуванні) і субстрат сильно ущільниться . А це зменшить кількість такого потрібного для коріння повітря в ґрунті і сприятиме застою води в горщику. Крім того надто сухий субстрат гідрофобний і його важко змочити в горщику (вода просто скочується з торфу).

Можна рекомендувати ось такий метод перевірити рівень вологості субстрату:

Візьміть субстрат в руку, стисніть його і спостерігайте, чи під час віджимання через пальці виступає вода. Якщо під час віджимання субстрату вода стікає з руки, субстрат занадто мокрий, тобто в ньому додано занадто багато води. Якщо вода не віджимається між пальцями, але коли відкрити долоню то субстрат розсипається, він все ще занадто сухий і потрібно додати більше води. Якщо субстрат не віддає води при віджиманні, але при відкриванні руки залишається у формі кульки, рівень вологості ідеально підходить для наповнення лотків і горщиків.

Звичайно, таким метод можна використати лише для якісного субстрату на основі верхового торфу.

MariaKril
Повідомлень: 13
З нами з: Сер жовтня 30, 2019 9:45 pm
Звідки: Тернопіль

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення MariaKril » Сер жовтня 30, 2019 9:59 pm

Вода з мого квіткового горщика пахне тухлими яйцями. Квітка виглядає цілком здоровою. Поливаю постійно. Під горщиком є тарілочка для лишньої води. Що це значить?

Юля Алєксєєва
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят листопада 08, 2019 7:38 pm

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Юля Алєксєєва » Чет листопада 14, 2019 11:15 pm

Почитай в темі на цьому форумі "Пліснява, водорості, неприємний запах торф'яних субстрів" viewforum.php?f=4. Проблему створила ти сама, а не в грунті. Забудь на тиждень про поливалку.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Dgo » Пон листопада 25, 2019 11:45 pm

Порада як правильно поливати рослини

1. Полив слід проводити зранку, це дасть можливість субстрату і листю рослин підсохнути до настання полудневої спеки.
2. Щоб знизити ризик появи хвороб і шкідників листя протягом ночі повинно бути сухим.
3. Ніколи не поливайте під час високого сонця близько полудня, це може спричинити опіки листя.
4. Деякі культури чутливі до холодної води (наприклад, Saintpaulia ionantha тобто фіалка). Температура води для поливу не повинна
відрізнятися більше ніж на 5-10°C від температури повітря для цих культур. Хороша думка - зберігання зрошувальної води всередині теплиці.
5. При поливі переконайтесь, що субстрат повністю вологий але без зайвої води, у горщику не залишилося сухих зон. Субстрат повинен бути
знову политий тільки після його висихання та візуального оцінки вологості на основі кольору, ваги субстрату або апаратного контролю
вологості.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Dgo » Вів листопада 26, 2019 12:00 am

Наповнення горщиків субстратом і пересадка рослин

Щоб уникнути проблем важливо правильно посадити рослину:

!. Не висаджуйте в сухий субстрат. Горщики слід наповнювати доверху з невеликим переповненням не трамбуючи субстрат. Згодом при першому поливі субстрат осяде внаслідок деякого ущільненні. Ніколи не ущільнюйте субстрат сильно в горщики. Важливо проекспериментувати з вашим субстратом, щоб визначити як він поводиться при поливі. Субстрат має осісти так, щоб в горщику лишилося достатньо місця для поливної води в майбутньому.
2. Молоді рослини не слід висаджувати занадто глибоко в субстрат оскільки вони можуть трохи заглибитися в перші дні після пересадки через ущільнення. Рослини можуть постраждати від дефіциту повітря і світла навколо основи стебла.
3. Після пересадки розсаду слід ретельно полити щоб досягти хорошого ущільнення та забезпечити контакт з корінням рослини.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Dgo » Вів листопада 26, 2019 12:16 am

Наповнення посівних лотків і посів насіння

1. Лотки повинні бути рівномірно наповнені однаковою кількістю субстрату в кожну комірку і з однаковим ущільненням. Це забезпечить однакові умови для утримання води в кожній комірці та зменшить можливі проблеми повязані з неоднорідністю кількості води в лотку під час вирощування розсади.
2. Після заповнення лотків субстратом вручну рекомендується постукувати лотками 2 - 3 рази об землю або об стіл, щоб забезпечити деяке ущільнення субстрату. Це традиційний жест покаже, чи всі комірки заповнені рівномірно. Комірки заповнені не повністю слід досипати.
3. Можна використати лінійку чи дощечку для вирівнювання субстрату в лотках, але кожну комірку потрібно заповнити однаковою кількістю субстрату перед ущільненням. Якщо комірки заповнені не рівномірно, це може створити проблеми в майбутньому.
4. Після заповнення посів може відбуватися в субстрат.
5. Поливання це завершальний крок для забезпечення хорошого контакту між насінням та субстратом.
7. При висіву деяких культур може бути дуже корисним присипати зверху перліту або вермикуліту. Це слід зробити до до першого поливу.

Angeika
Повідомлень: 9
З нами з: П'ят листопада 29, 2019 9:01 pm

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Angeika » Пон січня 20, 2020 10:40 pm

Досить гарний пост.Я хочу подякувати вам за це!! Я насолоджуюся кожним. Скажіть чи у вас є закладки, щоб перевірити нові публікації, які ви публікуєте?
Недавно натрапила на ваш форум та блог і з задоволенням читаю ваші публікації. Постійно шукаю нові пости. Велика подяка за корисну інформацію.

Відповісти