Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Висів, висадка і догляд за рослинами в контейнерах в торфяних субстратах , полив, підготовка води, удобрення рослин, вирощування органічної продукції, вирощування рослин зі специфічними вимогами до ґрунту- орхідеї, хижі рослини, бонсай і кокедама, кактуси, мікрозелень. Це місце, куди можна звернутися за допомогою, якщо вам потрібна порада, або просто хочете показати себе! Кімнатні рослини це все, що виросло в будинку!
Ксюша

Re: Проблеми при вирощуванні рослин в горщиках

Повідомлення Ксюша » Нед жовтня 06, 2019 11:16 pm

Привіт всім,
допоможіть дівчата. Ось така проблема - вже декілька років намагаюся виростити гарні вазони, але які б вазони я не садила,нічого не хоче рости,поливаю, удобрюю, перепробувала всілякі ґрунти , добрива і підживки, різні квіти , ставила їх на різні вікна - результат однаковий - або сидить на місці,або сохне, або, в кращому випадку трохи росте,але не цвіте. Руки опускаються. Порадьте що робити?

Marta

Повідомлення Marta » Нед жовтня 06, 2019 11:37 pm

Це мені знайоме. У мене так не ріс різдвяник (кактус лісовий). Я з ним возилася і носилася, де його тільки не ставила, замухришка і все. Я з пересердя його занесла на роботу. Ото треба тепер бачити який красавчик росте зверху на шафі. Він по всій шафі розкинувся , а як цвіте! Не знаю, але щось йому в мене дома не подобалось.Така сама історія з глоксинією і папороттю.

Lila

Повідомлення Lila » Нед жовтня 06, 2019 11:50 pm

Це може бути від надто великої любові. Я колись теж так "залюблювала" свої вазони. В результаті від моєї безмежної любові нічого не росло. Не насилуйте природу. Рослинам треба трохи свободи і все буде добре.

Моя бабця казала - полий свої вазони свяченою водою і покропи біля них. :) Якщо лишається така водичка , то виливаю її в вазони. Думаю не пошкодить. Геть страхи, більше знань і досвіду і все налагодиться!

Lila

Повідомлення Lila » Пон жовтня 07, 2019 12:04 am

Різдвяник трохи капризна рослина

Підживлювати його треба мало добривами для кактусів. Під час цвітіння різдвяник не можна повертати і переставляти бо від цього він скине бутони.  Різдвяник треба садити в малий неширокий горщик. він має слабеньку кореневу систему.

Десь за 4-6 тижнів до цвітіння вазон тримають у приміщенні з температурою 14‑15 градусів. Поливають рідко раз на два тижні. Через місяць переставляють у теплішу кімнату. Поливають і обприскують через день.

Різдвяник боїться прямого сонця. Тому він почав гарно цвісти на шафі. Він не любить протягів та дуже низької температури.

Вода з водогону та з хлором шкідлива. Від надлишку води різдвяник скидає листя, коріння загниває. Тому до нього не слід підходити з поливалкою.

Пересаджувати треба рідко в добре дренований субстрат, можна використати СУБСТРАТ ДЛЯ КАКТУСІВ.

Dok

Повідомлення Dok » Суб жовтня 19, 2019 11:09 pm

Lila писав:
Вів березня 26, 2019 1:48 am
Взагалі проблема правильного поливання існує. Сама загубила не одну рослину. Варто обговорити питання поливу, дренажу та правильного субстрату.
Цікаво, що нам скажуть ПРООФІ?
Як перевірити рівень вологості грунту в горщику?

Щоб забезпечити оптимальний вміст вологи для наповнення горщиків і лотків, ви можете провести просту перевірку рівня вологості вручну.
Перше що важливо - не засипайте сухий субстрат в горщик. Важливо розпушити і додати воду перед наповненням горщиків або лотків. Якщо засипати надто сухий субстрат, то при першому поливанні торф набухне (він має здатність досить сильно розширюватися при замочуванні) і субстрат сильно ущільниться . А це зменшить кількість такого потрібного для коріння повітря в ґрунті і сприятиме застою води в горщику. Крім того надто сухий субстрат гідрофобний і його важко змочити в горщику (вода просто скочується з торфу).

Можна рекомендувати ось такий метод перевірити рівень вологості субстрату:

Візьміть субстрат в руку, стисніть його і спостерігайте, чи під час віджимання через пальці виступає вода. Якщо під час віджимання субстрату вода стікає з руки, субстрат занадто мокрий, тобто в ньому додано занадто багато води. Якщо вода не віджимається між пальцями, але коли відкрити долоню то субстрат розсипається, він все ще занадто сухий і потрібно додати більше води. Якщо субстрат не віддає води при віджиманні, але при відкриванні руки залишається у формі кульки, рівень вологості ідеально підходить для наповнення лотків і горщиків.

Звичайно, таким метод можна використати лише для якісного субстрату на основі верхового торфу.

Відповісти