Верховий торф і його використання

Чому саме торф, який торф, правильне використання торфу, альтернатива торфо в квітникарстві, торф і органічне вирощування
Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Верховий торф і його використання

Повідомлення Lila » П'ят березня 15, 2019 2:23 pm

Люди, а хто може пояснити чому магазинні вазонки всі висаджені в рижий торф :o

Angelina
Повідомлень: 8
З нами з: Вів березня 19, 2019 12:43 am
Звідки: м . Орел

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Angelina » Вів березня 19, 2019 12:54 am

А дійсно . В старих книгах з квітникарства читала що треба набрати землі з кротовини. А ще садять в лісову землю.

Galia
Повідомлень: 8
З нами з: П'ят березня 15, 2019 12:01 am
Звідки: м. Ковель

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Galia » Чет березня 21, 2019 12:12 am

А в мене біда з цим торфом - вже більше місяця грунт в горшках не висихає. Біла пліснява , літають мушки. Чи повязано це з торфом.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Nina.dok » Чет березня 21, 2019 10:00 am

Мушки живуть в будь якому горшку, якщо догляд неправильний.

Marek.Dr
Повідомлень: 28
З нами з: Вів березня 26, 2019 1:21 am
Звідки: м. Лодзь, Польща

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Marek.Dr » Вів березня 26, 2019 1:36 am

Angelina писав:
Вів березня 19, 2019 12:54 am
А дійсно . В старих книгах з квітникарства читала що треба набрати землі з кротовини. А ще садять в лісову землю.
Ну в старих книгах ще можна знайти таку фразу "Торфу место на болоте". . Це так турбуються про захист природи, але тут же рекомендують піти в ліс і нагребти лісової підстилки :cry:

Romashka
Повідомлень: 3
З нами з: Пон квітня 01, 2019 11:27 pm
Звідки: м. Дубно

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Romashka » Пон квітня 01, 2019 11:35 pm

А чому лише торф? Всі знають що торф "росте" на болоті. Торф копають і створюють екологічні проблеми. А для чого? Адже можна використати компост, землю . Так раніше всі вирощували і вдома і в теплицях. А тепер зявився кокос, перліт, вермикуліт , навіть деревне волокно. А всі вчепилися в торф.

Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Ksuscha » Вів квітня 02, 2019 11:51 pm

А мені цікаво, як перевірити кількість того торфу в мішку. Я була в Польщі в агроцентрі. Дивлюсь лежать два однакові мішки з грунтом, правда різних фірм, на одному написано 70 літрів на іншому 80 літрів. Пробувала вияснити в продавця чому так. Дівчина не змогла толком пояснити, або я не дуже зрозуміла по польські.
І ще одне. Дивлюся я на мішечок 10 літрів і не віриться мені що там є ці 10 літрів.

Dok
Повідомлень: 81
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Dok » Нед квітня 07, 2019 10:47 pm

Ksuscha писав:
Вів квітня 02, 2019 11:51 pm
А мені цікаво, як перевірити кількість того торфу в мішку. Я була в Польщі в агроцентрі. Дивлюсь лежать два однакові мішки з грунтом, правда різних фірм, на одному написано 70 літрів на іншому 80 літрів. Пробувала вияснити в продавця чому так. Дівчина не змогла толком пояснити, або я не дуже зрозуміла по польські.
І ще одне. Дивлюся я на мішечок 10 літрів і не віриться мені що там є ці 10 літрів.
В обох мішках фізично однакова кількість субстрату. Тобто ти можеж заповнити однакову кількість горщиків як з одного мішка так і з другого. Просто кількість субстрату в мішку 70 літрів вказується згідно нового стандарту EN - 12580, раніше (та й додепер) деякі фірми вказують обєм згідно німецького сдандарту DIN 11540 по якому получається 80 літрів.

Antonina
Повідомлень: 7
З нами з: Вів квітня 09, 2019 12:37 am
Звідки: Вінниця

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Antonina » Вів квітня 09, 2019 12:47 am

Хочу мати овочі бех хімії зимою на кухні. Торф можна використовувати замість землі?

Dok
Повідомлень: 81
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Dok » Вів квітня 09, 2019 1:03 am

Про торф'яні субстрати
           В книгах можна зустріти пораду: - "Ні в якому разі не пересаджуйте кімнатні рослини в торф'яний субстрат". Це шкідливе і ділетанске твердження.
        Професійного квітникаря цікавить ґрунт, який гарантує максимально ефективне виробництво і це торф'яної субстрат. Він дешевий, стерильний, легкий, вологоємний, повітропроникний, добре заповнює горщики і палети. Немає обмеження карантинних служб на переміщення рослин в торфяному грунті через кордон, з легким субстратом меньші транспортні витрати. Реально немає альтернативного матеріалу, який відповідає всім цим критеріям одночасно.
       Практично всі імпортні рослини вирощені в професійних субстратах на основі сфагнового або кокосового торфу. Правда кокос останнім часом втрачає популярність. Подивіться на них в магазині. Хіба є підстави стверджувати, що даний субстрат поганий і згубний для квітів. У цьому субстраті рослина народилося, виросла такою гарною і може рости ще довго при відповідному догляді. Це відмінний субстрат. Якщо рослині не потрібна пересадка, то при хорошому догляді воно може жити в ньому ще довго і щасливо. Це не транспортувальна суміш, а повноцінний робочий ґрунт, без якого сучасне індустріальне квітникарство немислимо.
Згоден, що вимоги до субстрату для домашнього та професійного вирощування трохи різні. Але про це пізніше.

Відповісти