Живий грунт і органічне контейнерне вирощування

Чому саме торф, який торф, правильне використання торфу, альтернатива торфо в квітникарстві, торф і органічне вирощування
Oleg
Повідомлень: 12
З нами з: Чет листопада 28, 2019 12:02 am

Re: Живий грунт і органічне контейнерне вирощування

Повідомлення Oleg » Сер грудня 04, 2019 1:01 am

Тільки не кажіть що не по темі. Виявляється наша Земля це не єдине місце у Всесвіті де живуть мікроорганізми і бактерії і мікроскопічні гриби. До нас часом прилітають зразки мікроорганізмів , які старші від нашого Сонця на мільярди років. :o

Murchison (Мурчисонский метеорит) - найбільш "живий" серед усіх знайдених метеоритів.
Цей метеорит впав в 1969 році біля австралійського містечка Мурчисон. Маса метеориту 108 кілограм, він відомий тим, що має в складі понад 14 тис. органічних сполук, в тому числі близько 70 різних амінокислот. Серед амінокислот, виявлених в матеріалі метеорита, переважали L-енантіомери. У Мурчісонскому метеориті вдалося виявити також арабинозу, ксилозу, ліксозу, рибозу і декілька гексоз.

Вчені стверджують що скам 'янілі частинки нитчатих мікроорганізмів знайдені в цьому метеориті нагадують гриби, збережені деталі їх структури, а також скам' янілості деяких бактерій Pseudomorphosis.

Мікроорганізми є скрізь, навіть в космосі і вони значно старші за будь які організми на нашій планеті. З ними треба всіляко дружити , а не воювати. :)

ПетроІванович
Повідомлень: 2
З нами з: П'ят січня 31, 2020 2:03 pm

Re: Живий грунт і органічне контейнерне вирощування

Повідомлення ПетроІванович » П'ят січня 31, 2020 2:32 pm

До теми ЖИВИЙ ГРУНТ хочу додати цікаву інформацію про ґрунтову бактерію Mycobacterium vaccae. Виявляється в грунті живе корисна і для людини бактерія.
В перекладі з англійської-Mycobacterium vaccae - непатогенний вид бактерій сімейства Mycobacteriaceae, який природно живе в ґрунті. Її назва походить від латинського слова vacca (корова), оскільки вперше бактерію виділили з коров’ячого гною.

Випадково натрапив на замітку на сайті https://realfarmacy.com/ "Мікроби антидепресанти у ґрунті: як ґрунт робить ваш мозок щасливим" (Antidepressant Microbes In Soil: How Soil Makes Your Brain Happy). Цитую в своєму перекладі.

"Деякі ґрунтові мікроби мають аналогічний вплив на мозок, як прозак (медичний синтетичний препарат для боротьби з депресією), без негативних побічних ефектів та можливості залежності. (Хоча про можливість залежності від саду можна поспорити).

Виявляється, попадання в сад і забруднення - це природний антидепресант завдяки унікальним мікробам у здоровому органічному ґрунті. Робота та гра в грунті можуть насправді зробити вас щасливішими та здоровішими. Про це ми садівники та фермери знаємо і знали тисячоліттями, тепер це встановлено наукою. Позитивні емоції що ваш сад чи ферма це ваше щасливе місце - не випадково!

Було виявлено, що ґрунтовий мікроб mycobacterium vaccae діє на нейрони в мозку, так само як такі препарати, як Прозак, але без побічних ефектів.

Це означає, що «щасливі» мікроби в ґрунті викликають підвищення рівня цитокінів, що призводить до вироблення більшої кількості серотоніну.

Ця бактерія знаходиться в здоровому ґрунті, і коли людина потрапляє на неї, мікроб стимулює вироблення серотоніну. Серотонін змушує нас відчувати себе розслабленими та щасливішими.

І навпаки, нестача серотоніну пов'язана з депресією, тривожністю, та біполярними розладами.

Деякі дослідження на онкохворих показали кращу якість життя та менший стрес, коли пацієнтам давали мікобактерії vaccae.

Вчені також протестували мікроба за допомогою ін'єкцій та прийому всередину щурів та порівняли результати з контрольною групою. Вони виявили, що пізнавальна здатність, менший стрес та краща концентрація були помітними перевагами, які тривали 3 тижні.

Мікробактерії антидепресантів мікробів у ґрунті також досліджують для поліпшення когнітивних функцій, хвороби Крона та навіть ревматоїдного артриту.

Фермери та садівники контактують з цією бактерією, здійснюючи місцевий контакт з нею, вдихаючи її та потрапляючи в кров, коли у них є невеликі надрізи або інші шляхи зараження.

Тоді як фізична робота в саду може зменшити стрес і підняти настрій сам по собі, захоплююче знати, що для щасливих садівницьких настроїв є ще деяка причина.

Не маючи шкідливих наслідків для здоров’я, спричинених мікобактеріями vaccae, і настільки багато набуваєш, ти можеш щось виростити. В якості бонусу ви будете виробляти свіжу, місцеву їжу, або хоча б щось гарне, що пахне, і дивитесь, чи це квіти та декоративні вироби. "


Ще додам що Mycobacterium vaccae - обєкт для успішного виготовлення вакцин і імунотерапії проти алергічної астми , раку , депресії , проказу, псоріазу , дерматиту , екземи та туберкульозу .

Ось так любі садівники та квітникарочки. Це ще одна з причин нашої залежності від саду, дачі , вазонків. Але використовуйте живий ґрунт.

Десь тут на форумі зустрів повідомлення про стерилізацію субстрату та грунту. Не вбивайте життя в грунті, від того буде і вам користь!

Відповісти