Як визначити потрібну кількість субстрату

Чому саме торф, який торф, правильне використання торфу, альтернатива торфо в квітникарстві, торф і органічне вирощування
Відповісти
Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Ksuscha » Вів квітня 02, 2019 11:35 pm

Весна прийшла. Хочу пересадити свої вазони. Порадьте скільки грунта треба купити . Чи не дурять нас в магазині. Є така підозра. На мішку написано 10 літрів. А зовні він виглядає так на 5-6 літрів і легенький він якийсь , явно не тягне на 10 кілограм. Взяла інший тоже 10 літрів, але значно важчий. То котрий брати і скільки . В мене 5 горшків.

Dok
Повідомлень: 80
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Dok » Нед квітня 07, 2019 10:41 pm

Для початку необхідно знати номінальний об'єм твоїх горщиків. Часто вказують на горщику. Або хоча би діаметр для круглих, або розмір сторони для квадратних горщиків. По розмірах в прейскуранті знайдеш об'єм. Кількість субстрату в пакуванні вказується в літрах для розпушеного субстрату при вологості 55-60%. При наповненні горщика і пересаджуванні рослин субстрат трохи трамбується . Тому для наповнення горщика скажімо об'ємом 1 літр потрібно 1,2-1.3 літрів субстрату. При перевалці рослина переміщується з кореневою грудкою (старим субстратом) Тому кількість субстрату слід визначити як об'єм нового горщика мінус об'єм старого горщика помножений на 1,2 - 1,3 .

Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Re: Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Ksuscha » Нед квітня 07, 2019 10:59 pm

Хтось має таблицю як залежить обєм горщика від діаметру. ? :oops:

Емма
Повідомлень: 18
З нами з: П'ят березня 29, 2019 12:06 am
Звідки: Дніпро

Re: Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Емма » Нед квітня 07, 2019 11:08 pm

Dok писав:
Нед квітня 07, 2019 10:41 pm
Для початку необхідно знати номінальний об'єм твоїх горщиків. Часто вказують на горщику. Або хоча би діаметр для круглих, або розмір сторони для квадратних горщиків. По розмірах в прейскуранті знайдеш об'єм. Кількість субстрату в пакуванні вказується в літрах для розпушеного субстрату при вологості 55-60%. При наповненні горщика і пересаджуванні рослин субстрат трохи трамбується . Тому для наповнення горщика скажімо об'ємом 1 літр потрібно 1,2-!.3 літрів субстрату. При перевалці рослина переміщується з кореневою грудкою (старим субстрато) Тому кількість субстрату слід визначити як об'єм нового горщика мінус об'єм старого горщика помножений на 1,2 - 1,3 .
Dok дай якусь таблицю обємів горщиків. Я купила керамічний гарний горщик ручної роботи. Де ж я знайду каталог.

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 70
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Andrij » П'ят грудня 13, 2019 12:13 am

Кількість торф’яних субстратів і ґрунтів визначається в одиницях об’єму – дм 3 ( літрах ) , м3 . Коли говорять про 1,0 л субстрату , то мають на увазі розпушений субстрат. Для наповнення горщика об’ємом 1 л потрібно приблизно 1,3 – 1,4 л субстрату.
Для роздрібної торгівлі торф’яні субстрати і ґрунти розфасовуються в поліетиленові мішки з непрозорої плівки об’ємом по 2.5 , 5.0 , 10.0 , 20.0 , 40.0 , 80,0 літрів .

Іванна
Повідомлень: 16
З нами з: Сер квітня 10, 2019 12:12 am
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Іванна » Вів січня 14, 2020 10:16 pm

Пошукала в інтернеті інформацію про кількість субстрату. Відверто скажу інформації мало. Знайшла ось таке (цитую в українському перекладі):

" Фактичний доставлений споживачеві об'єм торф'яного субстрату і способи його контролю

Часто у споживачів виникає питання, чи відповідає отримана кількість торф'яного субстрату замовленій кількості?
Питання не таке просте, оскільки багато чинників впливає на те, який обєм субстрату буде затрачено при заповненні касет, горщиків і контейнерів.
Сучасне виробництво торф'яних субстратів передбачає ефективну логістику. Відстань від джерела виробництва торфу і від виробництва субстратів до садівників по всьому світу часто обчислюється тисячами, навіть десятками тисяч кілометрів. А це означає, що витрати на логістику продуктів відіграють значну роль в ціноутворенні посадкового матеріалу. Тому більшість торф'яних субстратів поставляють в сухому спресованому вигляді. При цьому вологість субстратів досить низька, набагато нижче, ніж потрібно при заповненні касет і контейнерів. Перед використанням матеріалу садівникам (квітникарям) слід додавати воду в субстрат. При додаванні води торф розширюється і його обєм збільшується до початкового об'єму заповнення. Це призводить до меншого ущільнення субстрату в горщиках, поліпшенню повітроємкості і, отже, сприяє зростанню здорових рослин. Загальна рекомендація - додавати 40-60 л води на 1 кубічний метр субстрату, але кількість води треба коригувати в залежності від ситуації.
Обєм, встановлений при здачі продукції на торфопідприємстві або обсяг заповнення горщиків і контейнерів, залежить від безлічі факторів, таких, як вміст вологи в торфі при упаковці, час від упаковки до відкриття (мішка / кипи), фракції торфу, наявність добавок інших матеріалів (перліту або глини), налаштування заповнюючої горщики машини або робітників при ручному заповненні. У повсякденній практиці садівник може орієнтуватися відносно певної кількості заповнених горщиків з певної кількості мішків субстрату і таким чином оцінити отриману кількість субстрату.
Існує багато різних методів вимірювання кількості субстрату - з використанням контейнерів різних розмірів і форм, з ущільненням субстрату зверху і без нього."

Ось так багато написано. Але сказати що я все зрозуміла не можу. Хтось пояснить все таки зрозуміло і просто.

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 70
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Як визначити потрібну кількість субстрату

Повідомлення Andrij » Суб січня 25, 2020 12:05 am

А чому б не почитати статтю на нашому сайті "Как определяется количество субстрата?" http://kardash.com.ua/objom_%20substrata.htm (вибачайте що російською мовою, було написано десять років тому)

Відповісти