Верховий торф і його використання

Чому саме торф, який торф, правильне використання торфу, альтернатива торфо в квітникарстві, торф і органічне вирощування
Lila
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят березня 15, 2019 2:07 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Lila » Вів вересня 10, 2019 12:22 am

А як використовувати верховий торф для вересків та азалій в саду?

MiraSlava
Повідомлень: 11
З нами з: Пон квітня 01, 2019 9:20 pm
Звідки: Богородчани, Івано-Франківська обл.

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення MiraSlava » П'ят жовтня 04, 2019 10:57 pm

Можна почитати на сайті одного з найбільших виробників вересків в Польщі статтю "Wskazówki uprawy i pielęgnacji wrzosów i wrzośców" https://www.majewscy.com.pl/pl/wrzosy-wrzosce.html. Або на сайті ПП Кардаш "Уход за вересковыми декоративными растениями" http://kardash.com.ua/maewscij.htm

Lara
Повідомлень: 10
З нами з: П'ят жовтня 25, 2019 11:02 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Lara » П'ят жовтня 25, 2019 11:17 pm

Я робила в Польщі на фірмі яка вирощує рододендрони, азалії, верески в горшках на 10 гектарах. Рослини садили в кислий рижий торф, удобрювали спеціальним добривом.

Dok
Повідомлень: 80
З нами з: Нед квітня 07, 2019 10:30 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Dok » Вів жовтня 29, 2019 11:32 pm

Часто виникає питання чи стерильний верховий торф?

Існує популярна думка що сфагнум та сфагновий верховий торф є стерильний.
Для довідки - під час першої світової війни сфагнум широко використовували як перев'язочний матеріал.
Можливо це здивує, але насправді, якби торф’яний мох та торф був стерилізований, то в ньому не було б живих організмів, як бактерій та грибів. Але наявність природних корисних мікроорганізмів у торфі і сфагнумі є важливим для здорового вирощування рослин. То чому ж ми говоримо про стерильність торфу і сфагнуму?

Походження сфагнового торфу. Верховий торф становить приблизно від 70 до 80% загального обсягу більшості торф'яних родовищ торфу. Верховий торф утворюється в водно-болотних екосистем (болотах), де сфагнові мохи є домінуючим видом рослин. Верхові торфові болота широко поширені по всій території Канади, Прибалтики, Росії, Скандинавії, на півночі України, є також на Прикарпатті і в Карпатах. Вони утворилися десятки тисячі років тому після того, як льодовики, що покривали ці регіони, відступили. Щороку мох сфагнуму росте а потім відмирає, утворюючи шар мертвого матеріалу від 0,5 до 2,0 міліметрів. Протягом тисячоліть шар торфу може становити декілька десятків метрів. У верхньому шарі є молодий живий мох, тоді як нижній шар пройшов процес гуміфікації і перетворився на торф.

Верховий торф не є стерильним матеріалом в тому смислі що в ньому немає нічого живого. Навпаки торф це живий матеріал в якому є велика кількість різноманітних мікроорганізмів та грибків. Торф хоча і не стерилізований, з кількох причин вважається "по суті стерильним":

Середовище торф'яного сфагнового болота унікальне : вся вода, яка потрапляє в торф'яне болото походить з атмосферних опадів (дощ, туман, роса), які не мають дуже мало мінеральних поживних речовин. Завдяки низькому вмісту мінеральних поживних речовин створюється дуже кисле середовище з рН близько 4,0, що є близьким до кислотності оцту. Мінеральні поживні речовини також необхідні для підтримки росту мікроорганізмів та більшості рослин тому вони не можуть там рости. Крім того верхові торфові болота розташовані у вологому, холодному кліматі, там не ростуть бур’яни і немає збудників хвороб, що спричиняють проблеми з тепличними культурами.
Торфові болота не використовувалися і не використовуються як сільськогосподарські угіддя, а це означає, що в цьому природному середовищі немає монокультури, що може призвести до розповсюдження шкідників та хвороб, зазвичай пов'язаних з сільгоспкультурами. Більшість бур’янів, які зазвичай зустрічаються в тепличному або сільськогосподарському середовищі, не ростуть на торф'яних болотах, тому їх насіння не зустрічається у верховому торфі.

Немає необхідності стерилізувати верховий торф, оскільки він по суті не містить хвороботворних мікробів, грибів, шкідників та бур’янів, а стерилізація знищить корисні мікроорганізми, які конкурують із збудниками хвороб.

Юля Алєксєєва
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят листопада 08, 2019 7:38 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Юля Алєксєєва » Чет листопада 14, 2019 11:16 pm

Це питання до виробника - ПП Кардаш. Як правильно зберігати торф і субстрати?

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 68
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Andrij » Чет листопада 14, 2019 11:46 pm

Рекомендації ПП Кардаш щодо зберігання торфу і торф'яних субстратів

Торф і торф'яні субстрати - це натуральні продукти які містять від 80 до 96% органічної речовини. Це живий ґрунт з мікробною активністю. Для забезпечення оптимальної якості субстратів і торфу протягом тривалого часу зберігання уникайте негативних впливів сонця, високої температури і дощу.
Рекомендуємо враховуватись наступних рекомендацій щодо зберігання:

1. Ніколи не зберігайтеся під прямими сонячними променями.
2. Якщо зберігаєте на вулиці, то захистіть піддони чорною плівкою від сонячних променів (стійкою до ультрафіолетового випромінювання).
3. Якщо можливо, зберігайте в приміщенні або під накриттям (захищено від сонця і дощу).
4. Бажано зберігати субстрати при температурі нижче 25°C.
5. Дотримуйтесь суворо правила “ First In, First Out ”. Це означає що придбаний першим продукт має бути використаний першим. (не складайте новий субстрат зверху старого).
6. Взагалі розмножувальні субстрати слід використовувати "якомога свіжішими" . Намагайтеся не зберігати субстрати більше 3 місяців в теплиці.
7. Гарантійний термін зберігання 2 роки. Це стосується пакування при правильному зберіганні. Термін агротехнічної придатності субстратів не обмежений. У разі тривалого зберігання проведіть хімічний аналіз і тест на проростання, наприклад, китайської капусти або крес салату (лабораторний контроль). Можливо варто перед використанням провести невеликий тест на ріст у теплиці ваших рослин. Це дозволить визначити, чи можна використовувати продукт без проблем.
8. Більше можна почитати на нашому сайті « Как быстро необходимо использовать купленный субстрат?» http://kardash.com.ua/hranenie_substrata.htm

Andrij
Адміністратор сайту
Повідомлень: 68
З нами з: Нед березня 10, 2019 1:25 am
Звідки: Здолбунів
Контактна інформація:

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Andrij » П'ят листопада 15, 2019 11:09 pm

Ще декілька зауважень щодо зберігання торфу і субстратів:

1. При зберіганні субстратів на складах подбайте про захист від щурів і мишей, які на зиму полюбляють влаштовувати гнізда в ваших мішках. Один щур може пошкодити кілька десятків мішків.

2. Зберігайте субстрати в місцях, недоступних для дітей. Субстрати не містять шкідливих речовин, але якщо ви не хочете одного разу застати повний безлад в домі , покладіть мішки в недоступне для дітей місце. (Торф використовується як кормова добавка для тварин, але не варто експериментувати на своїх дітках).

3. Зберігайте торф і субстрати окремо від пального, мастильних матеріалів, отрутохімікатів, пестицідів. Торф і субстрати дуже добре поглинають ці речовини, а видалити їх складно, та навіть неможливо. Ваш ґрунт може стати фітотоксичним і шкідливим. (Наприклад, канадійці роблять з верхового торфу чудовий сорбент для нафтопродуктів CANSORB).

4. Якщо ви купили мішечок субстрату і не використали його весь, то обов'язково закрийте мішок, щоб субстрат не пересихав.

Angeika
Повідомлень: 9
З нами з: П'ят листопада 29, 2019 9:01 pm

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Angeika » Суб листопада 30, 2019 12:29 am

В мене не виникає проблем їз зберіганням субстратів. Навіть якщо забуду закрити мішок і субстрат пересихає то він гарно розмочується теплою водою або додаю кілька крапель рідкого мила до води і виливаю в мішок. Гарно вимішую і саджаю рослини. Ніяких проблем. Гарно намокає , можливо завдяки наявності перліту.

Oleg
Повідомлень: 12
З нами з: Чет листопада 28, 2019 12:02 am

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Oleg » Сер грудня 04, 2019 1:23 am

Торф і садівництво

Торф (особливо верховий торф) це волокнистий матеріал, який утворюється, коли мохи та інший рослинний матеріал розкладаються у торф’яних болотах. Різниця між торфом та компостом, які виробляють садівники на своєму подвір’ї, полягає в тому, що торф складається здебільшого з моху, а процес розкладання відбувається повільно протягом тисяч років без присутності повітря. На формування достатньої кількості торфу потрібно кілька тисячоліть, а щорічний приріст торфу на болоті не перевищує 1-2 мм. Ведуться суперечки чи є торф відновним ресурсом. Компроміс в тому що торф відновний ресурс , якщо його видобуток не перевищує приросту. Незважаючи на те, що видобуток торфу регулюється, і лише 0,02 відсотка запасів доступні для промислового видобутку. Основний аргумент щодо обмеження використання торфу - процес видобутку викидає в атмосферу величезні кількості вуглецю , а болота продовжують виділяти вуглець довгий час коли видобуток завершується. Як на мене то сама теорія впливу вуглекислого газу на клімат досить сумнівна та створена щоб качати гроші на всілякі проекти.

Багато людей мають відчуття провини, коли використовують торф у своїх проектах по садівництву через екологічні проблеми. Прихильники обох сторін висловлюють вагому думку щодо етики використання торфу в саду та на городі. В якості компромісу розглядайте можливість використання торфу для вирощування розсади та приготування суміші для горщиків . Для великих проектів, таких як покращення садового ґрунту, городу використовуйте замість торфу компост. Тим більше що тут компост може бути одночасно і добривом.

Емма
Повідомлень: 18
З нами з: П'ят березня 29, 2019 12:06 am
Звідки: Дніпро

Re: Верховий торф і його використання

Повідомлення Емма » Сер грудня 04, 2019 11:33 pm

Погоджуюся з Oleg що купувати дорогий верховий торф і банально викинути його на город це марнотратство. В СССР була така фірма Агрохімія. Так ось ця Агрохімія була зобовязана щороку вивозити на поля 100-200 тисяч тон торфу. Для цього в кожній з торфодобувних областей працювали 10-20 торфопідприємств і кожне добували сотні тисяч тон торфу. В наш час лишилися одиниці цих підприємств. Ніхто не вносить торф на поля. Це виявилося надзвичайно дорого і неефективно. Теплиці також перейшли на малобємні технології, які потребують порівняно мало торфяних субстратів.

Я вирощую розсаду в палетах в субстраті ДЛЯ РОЗСАДИ. При висадці в грунт в кожну ямку даю одну-дві жмені торфу з попелом або субстрату УНІВЕРСАЛЬНИЙ, перемішую трохи з землею. Розсада чудово приживається.

Відповісти