Дернова земля, приготування та використання

Природні альтернативні матеріали (кокос, компости, деревне волокно, біогумус), синтетичні матеріали в субстратах
Ksuscha
Повідомлень: 24
З нами з: Вів квітня 02, 2019 11:15 pm
Звідки: Новоград

Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Ksuscha » Сер квітня 17, 2019 12:33 am

Читаю книжку "Комнатные растения" . В розділі пересадка є рецепти грунту для пересадки. Рекомендують автори використовувати дернову землю, перегній і ні слова про торф. В жодному магазині не бачила в продажі дернової землі. Наскільки нам потрібний цей дефіцит?

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Dgo » Сер квітня 17, 2019 12:25 pm

Дернову землю готують так.
Бажано на лузі лопатою нарізати дернин товщино десь 5 сантиметрів. Скласти їх на купу травою донизу. Рік або два ця купа має перегнивати. За цей час трава і коріння перегниють , під дією морозів земля розсиплеця на крупинки. На третій рік купу перелопачують і відсівають сміття. Дернова земля готова. Земля дійсно получається структурована і розсипчата. На городі вона буде прекрасно працювати.
В гощику після першого поливання вона розкисне, крупинки розмиються і буде таке саме болото як і з землі що з кротовин.
Вирішуй сама , чи потрібна тобі така заморока.

Ще одне . Ти знищиш 10 квадратних метрів лугу. Колись чудова поляна кілька років буде нагадувати тобі про екологічний злочин.

Kateryna
Повідомлень: 16
З нами з: Вів березня 12, 2019 1:44 pm
Звідки: Тернопіль

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Kateryna » П'ят квітня 26, 2019 12:00 am

Для нас, простих аматорів, дернову землю можна приготувати хіба в себе на дачі. Питання для чого це нам потрібно в сучасних умовах? В вазонки додати не рекомендується, хіба післяч стерилізації. Але тоді це стає мертвою землею. Всі корисні бактерії помруть. Тоді варто просто додати щось стерильне, наприклад перліт або цеоліт.

Kateryna
Повідомлень: 16
З нами з: Вів березня 12, 2019 1:44 pm
Звідки: Тернопіль

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Kateryna » П'ят квітня 26, 2019 12:14 am

Думаю що землю правильно буде лишити на городі, нехай там живуть жучки -червячки і кроти в ній риються. В горшках треба використовувати безземельні суміші.

Kateryna
Повідомлень: 16
З нами з: Вів березня 12, 2019 1:44 pm
Звідки: Тернопіль

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Kateryna » П'ят квітня 26, 2019 12:17 am

Я ніколи не купую магазинний ґрунт якщо на мішку написано ГРУНТОСУМІш. Я не розумію що воно таке. А якщо там написано склад і якась там земля - в сторону. Що за земля, звідкіля, скільки там тої землі.

Емма
Повідомлень: 18
З нами з: П'ят березня 29, 2019 12:06 am
Звідки: Дніпро

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Емма » Чет травня 02, 2019 11:18 pm

Я не уявляю, як можна "наробити" сотні тисяч тон дернової землі . Профі використовують мільйони тон грунтів для своїх рослин щороку. Це ж скільки луків треба знищити і якої шкоди завдати природі. Дівчата, якщо зустрічаємо в книжці рекомендацію " дернова земля" пропускаємо цю сторінку. Якщо це стара книжка - вибачаємо автору. Якщо нова - закриваємо книжку і далі не читаємо!

Емма
Повідомлень: 18
З нами з: П'ят березня 29, 2019 12:06 am
Звідки: Дніпро

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Емма » Чет травня 02, 2019 11:25 pm

Додам трохи. Я свого часу пробувала садити в дернову землю. В горшку земля як земля. При поливі перетворюється на болото. Після висихання нагадує цеглину. Не тратьте даремно грошей і сил. Забудьте про дернову землю. Хіба якщо треба зробити газон, але треба мати на уваз,і що з цією землею на газон можна принести і зовсім небажані буряни.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Dgo » Чет травня 09, 2019 12:25 am

Треба більше сказати про землесуміші, які раніше використовували для закритого грунту

Розсаду та горшкові рослини вирощують на спеціально складених поживних сумішах. Раніше для цього використовували ґрунтосуміші. По традиції деякі виробники навіть сучасних безземельних сумішей називають свою продукцію грунтосумішами. Штучно створювана землесуміш повинна містити достатню кількість поживних речовин в легкозасвоюваній для рослин формі, добре пропускати повітря і воду, а також мати певну кислотність. Для більшості квіткових рослин оптимальною є слабокисла або нейтральна реакція землесуміші. Для приготування землесумішей використовували багато компонентів, що дозволяло забезпечити задовільні агротехнічні характеристики.

Основними компонентами в рецептах землесуміші в старих книгах для розсади і рослин закритого грунту є: дернова, перегнійна, листова, торф'яна, вересковая землі, а також компост, гнойовий перегній, крупнозернистий пісок, трачина , стружка та щепа деревна, коріння папоротей, керамзит, перліт і вермикуліт. Заготовляти компоненти землесуміші завчасно (підготовка може займати навіть декілька років) і складають їх у спеціально відведених місцях купами або штабелями. Для для зручності зберігання доцільно штабелі розділяти дерев'яними дошками і накривати зверху соломою, листям, плівкою для запобігання вимивання в дощовий період. У весняно-літній період не слід допускати пересушування, забруднення насінням бур'янів та розмноження бурянів на поверхні земляних штабелів.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Dgo » Чет травня 09, 2019 12:41 am

Я вже писав як приготувати аматорську дернову землю. Тепер про технологію приготування професійної дернової землі

Дернова земля була основною в квітникарстві закритого грунту і використовувалася в земляних сумішах для більшості культур. Це важка, але пориста і розсипчата земля, яка містить багато рослинних залишків і багата основними живильними речовинами, яких достатньо для рослин і протягом 2-3 років.
Заготівлю дернової землі починали в червні-липні на луках, на яких росли бобові та злакові трави, конюшина. Нарізку пластів товщиною 8-12 см і довільної довжини робили трактором за допомогою плугів з півгвинтовим відвалом та вкладали в штабелі. Для збагачення азотом і прискорення перепрівання зверху на на перший шар штабеля накладається шар гною з розрахунку на 1 м3 дерну 0,25 м3 гною. Потім укладають другий шар дерну травою вниз; на другий - третій шар травою вгору і т. д. Укладання роблять у вигляді штабеля висотою і шириною приблизно 1,5-2 м. Якщо грунт кислий, то для нейтралізації зайвої кислотності використовується вапно в кількості 0,5-1,0 кг на куб. метр. На поверхні штабеля робляться коритоподібні поглиблення для затримування дощової води та підтримки необхідної вологості. Протягом літа і осені штабель 1-2 рази перемішується з поливанням гноївкою.
Навесні наступного року землю можна використовувати, але найкраща дернова земля виходить через два сезони. Більш тривалий термін підготовки призводить до втрати основних якостей - пористості і пружності дернової землі. Перед вживанням дернову землю пропускають через сито з чарунками діаметром 3-4 см для відділення великих грудок і сторонніх домішок. Дрібні напівперепрілі частки коріння трави складають основну цінність дернової землі.
Залежно від механічного складу грунту ділянки, звідки беруть дернину, розрізняють легку або важку дернову землю. Важку дернову землю заготовляють на глинистих ґрунтах, а легку - на легких піщаних ґрунтах. Маса 1 м3 важкої землі становить 1,5 т, легкої - 1,2 т. Дернові землі (важка і легка) відрізняються від інших земель невисоким вмістом органічної речовини і меншою кількістю гумусу і азоту.

З цього стає зрозуміло чому термін "дернова земля" все рідше зустрічається в посібниках з квітникарства.

Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Re: Дернова земля, приготування та використання

Повідомлення Nina.dok » Чет травня 09, 2019 8:04 pm

Dgo досить докладно розповів про дернову землю. Дійсно основний компонент, заради якого і робилася ця земля, це перепрівші, але все ще достатньо міцні, наземної частини рослин і особливо корінці. Ці корінці розкладаються повільно, розпушують землю і зберігають повітропроникну структуру при поливанні. А якщо на луках росли бобові рослини та конюшина, то така земля має багато азотфіксуючих бактерій.
Додам про бобові - люцерна досить успішно використовується як добавка, або навіть заміна торфу в сучасних субстратах.

Відповісти