Кора та її використання в субстратах

Природні альтернативні матеріали (кокос, компости, деревне волокно, біогумус), синтетичні матеріали в субстратах
Відповісти
Nina.dok
Повідомлень: 50
З нами з: Чет березня 21, 2019 9:51 am
Звідки: м. Рівне

Кора та її використання в субстратах

Повідомлення Nina.dok » П'ят квітня 12, 2019 1:57 am

Кора
Кора є найбільш часто використовуваним матеріалом після торфу. Якість і придатність кори для конкретних цілей залежить від видів дерев,
сортування та зрілості. Значні кількості дешевших сортів кори (наприклад, кора ялини) продається ландшафтним дизайнерам і
садівникам-любителям для використання як мульчі. Вищої якісті і більш дорога соснова кора, вона використовуються в професійних субстратах, але рідко використовували в великій кількості в аматорських субстрат по причині більшої ціни ніж торф.
Кору традиційно використовують професійні виробники в кількості 20-30% суміші для покращення дренування для вирощування чагарників і для розмноження. Вважайте що доза азотоного добрива має бути збільшена в звязку із звязуванням азоту бактеріями , які розкладають кору.
Соснова кора має кислу реакцію, підкислює субстрат, тому необхідно коректувати дозу крейди для розкислення . Користь кори полягає також в пригніченні кореневих хвороб саджанців.
Протягом останніх кількох років в Україні збільшилися обсяги кори, доступні для садівництва . Значні обсяги кори використовуються у Франції, Іспанії, Португалії і країнах Балтії. Є суворий контроль за імпортом кори з деяких країн через ризик занесення жуків-шкідників.

SvitlanaKuchta
Повідомлень: 12
З нами з: Вів квітня 16, 2019 1:35 am
Звідки: Жмеринка

Re: Кора та її використання в субстратах

Повідомлення SvitlanaKuchta » Вів квітня 16, 2019 1:40 am

Чи можна використовуати кору листяних дерев . У нас ріжуть тополі , то можна набрати кори. А що з нею далі робити?

Marek.Dr
Повідомлень: 28
З нами з: Вів березня 26, 2019 1:21 am
Звідки: м. Лодзь, Польща

Re: Кора та її використання в субстратах

Повідомлення Marek.Dr » Вів травня 07, 2019 10:14 pm

Субстрати з кори традиційни для роплідників в США. Протягом багатьох років кора була важливим компонентом в субстратах для садівництва. Кора це побічний продукт лісової промисловості, вона забирається на деревообробних підприємствах. Її часто використовують в якості палива або переробляють для виготовлення багатьох продуктів, в тому числі ландшафтних мульч або садових субстратів. Переважно використовується кора хвойних порід.

Кора від кожного постачальника різна, її властивості не однакові. Кора може бути свіжа і зістарена, відрізнятися pH і EC, може бути фітотоксичною для саджанців. відрізняється агрофізичними властивостями (пористість, повітряний простір, вологоєність, насипна вага, гранулометричний склад), процентним вмістом білої деревини (за обсягом), процентним вмістом камбію (внутрішня кора), змочуваністю (ефективність гідратації).

Marek.Dr
Повідомлень: 28
З нами з: Вів березня 26, 2019 1:21 am
Звідки: м. Лодзь, Польща

Re: Кора та її використання в субстратах

Повідомлення Marek.Dr » Вів травня 07, 2019 10:22 pm

Старіння і обробка кори
Старіння - це модифікований процес компостування (без додавання джерела азоту), при якому кора накопичується на землі в валках і витримується протягом тривалого періоду часу, зазвичай від шести місяців до одного року. Кору слід зрошувати в періоди без опадів, щоб запобігти надмірному висиханню, а валки (кагати) слід періодично перевертати для виділення тепла і забезпечення постійного старіння. В україні постачальники кори не проводять спеціально таку технологічну операцію як старіння кори. Старіння відбувається саме собою при зберіганні і накопиченні кори до продажі. Для деяких постачальників час старіння може бути значно меншим через брак місця, високого попиту на продукцію або її дефіциту. З практики - найкоротший час старіння становить кілька тижнів, а найдовше - один рік.

Marek.Dr
Повідомлень: 28
З нами з: Вів березня 26, 2019 1:21 am
Звідки: м. Лодзь, Польща

Re: Кора та її використання в субстратах

Повідомлення Marek.Dr » Вів травня 07, 2019 10:33 pm

Вміст білого дерева і камбію (внутрішньої кори)

Біле дерево - це фактично соснова деревина, або ксилема, яка зрізається з корою під час процесу окорки. Вона може складати від 5 до 22 відсотків, а в зістареній корі (від тих же постачальників, що і свіжа) - від 5 до 14 відсотків. Причина відмінностей у вмісті білої деревини пов'язана з методом видалення кори з колод. Не існує якогось керівництва щодо того, скільки білої деревини дозволено вважати корою «хорошої якості» або «прийнятною». Однак вважається що до 10% білої деревини є прийнятною в сумішах кори.

Камбій ( внутрішня кора) є волокнистим матеріалом, який часто зустрічається в запасах свіжої кори навесні. Цей матеріал часто відсівається від кори перед старінням, але в залежності від методів обробки він може бути присутнім у великих кількостях. Як він «веде себе» в контейнері, не зовсім зрозуміло. Це може бути корисним щодо утримування вологи або може сприяти дренажу води. Все залежить від старіння та розміру часток. Його присутність не обов'язково погано, просто майте на увазі.

Marek.Dr
Повідомлень: 28
З нами з: Вів березня 26, 2019 1:21 am
Звідки: м. Лодзь, Польща

Re: Кора та її використання в субстратах

Повідомлення Marek.Dr » Вів травня 07, 2019 10:41 pm

Свіжа і зістарена кора

Останнім часом часто поставляється свіжа кора. З одного боку свіжа кора легша по вазі і, отже, дешевше в транспортуванні. Свіжа кора має більше білого дерева, але навіть після старіння залишається багато білого дерева, воно просто забарвлюється в чорний колір і не так легко проглядається. Свіжа кора також містить набагато більше натуральної смоли і кислот. Ці смоли роблять свіжу кору гідрофобною (кора погано змочується), що може ускладнити зрошення/зволоження під час вирощування сільськогосподарських культур. Дослідження з використанням свіжої соснової кори показали, що іммобілізація азоту не є серйозною проблемою, яка може негативно вплинути на зростання рослин.

Dgo
Повідомлень: 41
З нами з: Сер квітня 17, 2019 11:57 am

Re: Кора та її використання в субстратах

Повідомлення Dgo » Суб вересня 28, 2019 10:46 pm

Соснова кора - субстрат для гідропоніки

Соснова кора була одним з перших субстратів, які використовують у гідропоніці. Соснова кора є кращим типом деревної кори, оскільки вона стійкіша до розкладання і має менше органічних кислот, які можуть вилуговуватися, ніж інші види кори.

Існує три види соснової кори: свіжа, компостована та витримана. Якщо використовується свіжа кора сосни, вам потрібно буде додати додатково азотне добриво у свій поживний розчин, оскільки свіжа кора сосни коли починає розкладатися витрачає азот. Цієї проблеми можна уникнути, скориставшись замість цього компостованою корою.

Соснова кора колись вважалася марним відходом, а тепер широко застосовується як мульча та як привабливе ґрунтове декоративне покриття, а також для гідропоніки. Кору можна легко знайти в садових центрах та інтернет магазинах (наприклад в магазині ПП Кардаш).

Відповісти