Сторінка 1 з 2

Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Нед квітня 07, 2019 11:21 pm
Емма
Чи був у когось з вас досвід використання вологоутримувача (ще називають гідрогелю, суперабсорбента) в садівництві або вдома ? Хто зає взагалі про таке? Бачила в магазині. Ціна трохи кусається. Чи варте воно того.?

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Нед квітня 07, 2019 11:28 pm
Емма
Ціна пакетика " Гідрогель декоративний (Water crystal)" китайського 10 грам від 32 гривень.

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Нед квітня 07, 2019 11:56 pm
MiraSlava
Якось на виставці на халяву подарували пакетик для реклами. Забавна штука. Замочила в воді в стакані. Воно вилізло. Перекинула в літрову вазу . В прозорій вазі виглядало цікаво . В моєму пакетику були різного кольору. Поставила і забула. Через два тижні воно висохло. Хотіла викинути , але з цікавості залила водою . Воно знову забрало воду, збільшилось в десятки разів в обємі. Посадила в нього пеларгонію. Спочатку виглядало непогано. Потім проросло коріння , все це позеленіло. Коріння згнило.
Звичайно, можна спробувати виростити кімнатні квіти в такому екзотичному субстраті (він буває яскравих кольорів) і досить ефектно виглядає в прозорому контейнері. В мене не получилося.

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Пон квітня 08, 2019 12:05 am
Емма
Ціна різна від 40 до 17 гривень за пакетик 10 грам

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Пон квітня 08, 2019 12:27 am
Lila
Я пробувала. Обрадувалася що поливати не треба. До купленого грунту додала десь 10% отого гідрогелю. Садила розсаду помідор. Полила звечора. Все ніби було добре. Але на ранок !!! Грунт разом з помідорами повилазив з горщиків. Мій порошок перетворився в кульки як горошини і випхав помідори разом з торфом з горщиків. Прийшлось наново пересаджувати. Але мені не сподобалося . Якесь воно як холодець.

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Вів квітня 09, 2019 12:18 am
Емма
В покупній землі часто є такі білі крупинки. Це що водопоглинаюча "хімія"?

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Вів квітня 09, 2019 12:23 am
Dok
Emma пише про використання перліту. Але перліт це не гідрогель, а спученна при температурі 900 градусів гірська порода. Властивості його зовсім інші. Перліт дійсно корисний і не має протипоказань для застосування в субстратах.

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Вів квітня 09, 2019 12:30 am
Dok
Гідрогелі це полімери здатні поглинати величезну кількість води (1 кг до 200-300 літрів). Це ціла бочка води упакована всього в один кілограм полімеру. Обсяг його також збільшиться до розмірів бочки. Пані з ним знайомі бо аналогічні речовини застосовуються в звичайному памперсі.

У сільському господарстві використовують спеціальні полімери здатні до багаторазового повторення циклів поглинання і віддачі води протягом 5-8 років. У ґрунті такий гідрогель повільно розкладається на азотне добриво, воду і вуглекислий газ.

Застосовувати гідрогель має, якщо дозволяє гаманець, сенс на піщаних грунтах які погано утримують воду в південних регіонах. На важких глинистих ґрунтах це може призводити до перезволоження і загнивання коренів.

Можна спробувати виростити оригінальні кімнатні квіти в такому екзотичному субстраті (він буває яскравих кольорів) і досить ефектно виглядає в прозорому контейнері. Думаю, що це буде складніше ніж традиційним методом в торфяному субстраті.

Що ж стосується торф'яних субстратів то торф і без того має досить велику вологоємність (поглинається і утримується 6-10 літрів води на кілограм сухого торфяного субстрату). Для кімнатних рослин гідрогель не дає якихось переваг, але може створити проблеми. Добавка гідрогелю в разі низькоякісного субстрату призведе до його перезволоження, закисання і в підсумку загнивання коренів.
Якщо дуже хочеться то можна додати 1-2% гідрогелю до торф'яного субстрату з хорошою аерацією. Це дозволить рідше поливати рослини. Між поливами обов'язково давайте просохнути субстрату. Врахуйте, що гідрогель при зволоженні значно збільшується в об'мі, тому з торфом змішуйте насичений водою гідрогель, інакше при поливі він виштовхне субстрат з горщика.

    Добавку гідрогелю можна рекомендувати при висадці контейнерних рослин в грунт (піщаний) і при відсутності можливості частого поливу.

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Вів травня 07, 2019 11:57 pm
Antonina
В памперсах є вологоутримуючий білий порошок. Чи це той самий гідрогель?

Re: Вологоутримувач, гідрогель, суперабсорбент використання

Додано: Суб травня 11, 2019 6:42 pm
Dok
В памперсах також використовується гідрогель, але це трохи інший гідрогель. З ним можна провести експеримент. Хоча він призначений для одноразового використання. Так званий агрогідрогель призначений для тривалого використання (від 5 до 10 років). Він витримує багаторазові цикли насичення водою і висихання, замерзання, в грунті він розкладається дуже повільно. До речі гідрогель розкладається без утворення шкідливих речовин на азотне добриво.